Johnny Depp – nevyzpytatelný živočich


Johnny Depp (45), celým jménem John Christopher Depp II, narozený 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky, má pověst zklidněného bouřliváka s hlubokým pohledem, u něhož nikdo předem neví, co může očekávat. Pro ženy je okouzlující a šarmantní, jeho filmy mají zpravidla více než slušný divácký ohlas, třebaže si rád z ryze komerčních projektů odskočí do temnějších snímků s kultovním nádechem. Je nejmladším ze čtyř sourozenců, jedna ze sester, Christie, mu dělá osobní manažerku, bratr Danny se pro změnu živí psaním scénářů.


Když mu bylo 15 let, jeho rodiče se rozvedli. V té době již on sám bral drogy a kradl. Opětovné návraty k drogám a alkoholu doprovázely i jeho následné herecké působení, chvíli byl nahoře, chvíli dole. Ke svému štěstí se vymanil z drogového opojení ve chvíli, kdy před jeho vlastním populárním klubem Viper Room na předávkování zemřel jeho herecký kolega a přítel River Phoenix (bratr nyní známějšího Joaquina). Od raného mládí také rád hrál na kytaru, dokonce založil vlastní skupinu, s níž to dotáhli až na předskokany Iggy Popa. V osmdesátých letech byl krátce ženatý s Lori Anne Allison, později vystřídal řadu přítelkyň, mezi nimiž byly Sherilyn Fenn či Jennifer Grey (známá Baby z Hříšného tance), které o vztahu s ním téměř svorně prohlašovaly: “Je rozkošný, romantický a vášnivý milenec, který denně nosí květiny, ale nakonec stejně všechno končí tím, že někde na ulici zvrací.”

Dlouhodobější vztah poté navázal ještě s modelkou Kate Moss či s herečkou Winonou Ryder, s níž si zahrál v Burtonově filmu Střihoruký Edward. Po letech a zdá se, že šťastně, zakotvil v náruči francouzské zpěvačky Vanessy Paradise, s níž má dvě děti, Lily-Rose a Jacka. Žijí střídavě ve Francii, v Los Angeles a na Bahamách.

Především do srdcí teenagerů se Depp poprvé zapsal v seriálu Jump Street 21, na jehož účet nejprve prohlásil: “Tento pořad učí děti o drogách a bezpečném sexu, což je důvod, proč jsem souhlasil, že v tom budu vystupovat.” Brzy však práci na něm začal nenávidět. Zdálo se mu, že jej brzdí v další kariéře. Protože se však ze smlouvy nemohl jednoduše vyvázat, rozhodl se, že se zkrátka nechá vyrazit. Do práce chodil pozdě, na hlavě nosil turban a mluvil s indickým přízvukem, případně si bral džíny s americkou vlajkou v rozkroku. Jeho úmysl se podařil, vyhazov na sebe nenechal dlouho čekat a nastalo nové období Johnnyho života, v němž ke svému štěstí potkal režiséra Tima Burtona, pro něhož se stal téměř dvorním hercem.

Režisér Tim Burton jej obsadil do svého filmu Střihoruký Edward, který i zásluhou jeho hereckého ztvárnění a charizmatu vylétl okamžitě na žebříčcích popularity. Od té doby se stali nerozlučnými přáteli i filmovými partnery. Tim Burton jednou o Johnnym prohlásil: “Má něco zvláštního v očích. Jako by si na světě odkroutil mnohem víc let.”

Johnny Depp je ve filmovém světě známý zvláště pro své výkony ve filmech Ed Wood, Mrtvý muž či zatím 3 pokračování Pirátů z Karibiku. Kromě Střihorukého Edwarda si zahrál i další hlavní role v nejslavnějších filmech Tima Burtona: Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta Tima Burtona a naposledy ve filmu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, za nějž byl nominován na Oscara. Má také svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Aktuálně se herec připravuje na natáčení čtvrtého pokračování veleúspěšné ságy Piráti z Karibiku, kde však možná již po jeho boku neuvidíme Orlanda Blooma a Keiru Knightley, zhostí se rovněž role Indiána v nové verzi filmu Osamělý strážce a bláznivého kloboučníka v Alence v říši divů, celovečerním trojrozměrném filmu svého dlouholetého přítele Tima Burtona. Johnny Depp je rovněž jedním z horkých favoritů na roli Hádankáře v dalším pokračování batmanovské ságy, kterou v Temném rytíři ztvárnil nedávno tragicky zesnulý herec Heath Ledger.

Zdroj: imdb.com

Redakce