Internetové aukce jsou stále víc IN

aukce_m
Soustředěný muž s kladívkem v ruce, který se rozhlíží po davu zájemců, zda neuvidí bleskově zdviženou ruku či číslo, aby mohl navýšit nabídku, to byla ještě nedávno aukce v našich představách. V běžném životě se většina z nás do aukčních síní prakticky nedostala, dnes můžeme dražit den co den – prostřednictvím internetu. Sice zde chybí přímý kontakt s našimi rivaly, ale adrenalin při čekání na výsledek aukce rozhodně působí.


Dobře si pamatuji, jak jsem se domnívala, že vybrané zboží již mám v kapse, když vteřinu před koncem aukce kdosi přihodil, bohužel však v elektronickém světě již nemáte šanci jej přebít, což je podstatný rozdíl oproti aukci tradiční. Měla jsem smůlu. Jinak je nepopiratelné, že zde lze získat kvalitní zboží za výhodné ceny, ale také porouchané staré harampádí. Rovněž je nutné dát pozor, abychom nebyli napáleni podvodníkem, ale s tímto rizikem do aukcí všichni zkrátka vstupujeme a zájem o on-line dražby rok od roku utěšeně narůstá.

V aukcích můžete sehnat prakticky všechno. Podobají se obrovskému blešímu trhu, kde jsou vedle sebe nabízeny starožitné kousky a supermoderní výkřiky techniky. Najdete tu zboží použité i zcela nové: techniku, dárky, oblečení, knihy, kosmetiku, potřeby pro domácnost a zahradu, ale také náhradní díly, kuriozity, automobily či reality. Pokud to, co chcete, není právě nikým nabízeno, můžete svou představu o hledané věci zapsat do poptávkového fóra. Když si vašeho přání příslušný prodejce všimne, připraví pro vás speciální aukci, o které vám dá vědět.

Aukční portály rostou jako houby po dešti. Největší proslulosti zatím dosáhl portál Aukro.cz, na záda mu však začínají dýchat další portály, jejichž nabídka draženého zboží a registrovaných uživatelů se utěšeně rozrůstá, k nim patří především: Odklepnuto.cz, Ikup.cz či Ebum.cz. Zajímavou uměleckou aukcí je například Artbohemia.cz. Ze zahraničních je na pomyslné špičce mezi aukcemi jednoznačně Ebay.com. Pokud v oblasti aukcí tápete, můžete se na jejich malé srovnání a profily dalších aukcí podívat také na stránkách: Aukce-online.info.

Žádnou velkou novinkou pro mnohé z vás, zejména mladé maminky s dětmi, nebude ani existence aukcí, které jsou specializované na dětské zboží. Toto zboží lze samozřejmě koupit i nabízet na výše uvedených portálech, ale dětské zboží je na internetu natolik vyhledávaný artikl, že podnítil prodejce k vytvoření aukcí úžeji zaměřených. K takovýmto aukcím patří například Mimiaukce.cz, Babyaukce.cz, aukční sekce na Mimiweb.cz, aukce na Mamca.cz nebo Emimi.cz.

Pokud vám tedy dítě roste jako z vody a potřebujete ušetřit výdaje za nové oblečení, nebo nemáte čas probíhat dokolečka všemi bazary s dětským oblečením v okolí, pokud vůbec máte to štěstí, že poblíž podobný bazárek máte, nebo vám po vánočním úklidu zbyly věci, které je vám líto vyhodit a chcete je za symbolickou cenu darovat či prodat, vyzkoušejte on-line aukce, jistě si najdete tu svou. K dispozici je vám samozřejmě také náš bazárek na diskuzním fóru.

A závěrem ještě jeden užitečný odkaz na stránky, kde najdete vyhledávač zboží na více nejznámějších aukcích zároveň, a to jsou stránky: http://hledej-aukce.cz

Redakce