Swingers párty není o tanci


Pochopitelně je nám dnes již jasné, že účastníci swingers párty se na nich nevlní ve víru tance, ale ve víru vášně a skupinového sexu. Principem swingu je prohození žen a charakteristikou podobných akcí je, že sem mají samotné dámy přístup vesměs zdarma, zato pánové vždy musí s sebou nějakou partnerku, milenku či kamarádku přivést. Poplatek za pár bývá kolem tisícovky.


Vzpomínám si, že poprvé jsem se s tímto fenoménem, jako ostatně s celou řadou dalších věcí, setkala ve filmu. Nebylo to však žádné porno, spíše klasická červená knihovna, kde se partneři jednou ocitli na párty, která se ukázala být trochu jiná než obvykle. Po dohodnutém signálu si pánové sundali své hodinky, ty byly vloženy do improvizovaného osudí, tuším, že to snad byl klobouk, a dámy si měly vylosovat partnera. Děj se odehrával mezi americkou společenskou smetánkou, jejíž zástupci jsou ostatně dodnes právě těmi, kdo se této zábavě v hojné míře oddává. Zajímavé je, že u nás swingers párty podle odborníků holdují spíše níže majetkově postavení, ale mluvíme samozřejmě jen o průměru.

Ve zmíněném filmu si to manželé nedlouho po rozlosování rozmysleli, avšak ti se zde ocitli jen náhodou, jak je to ale s těmi, kdo vědí, do čeho jdou? Není sporu o tom, že akce tohoto druhu lákají zejména muže. Proto také jsou na nich samotné ženy vítány a vstup je pro ně zpravidla volný. Muži si zde mohou okusit naplnění svých fantazií, navíc v ideálním případě posvěcených partnerkou, kterou přivádějí s sebou, takže se nedá mluvit o klasické nevěře. Sexuální fantazie o objetí více žen a v případě žen o sexu s více muži zde skutečně dochází naplnění.

Pokud se sejde pár, který byl pro tento druh zábavy zrozen, je vše v pořádku. Jde o vzájemnou dohodu a o zpestření milostného vztahu. Někdy se však stává, že žena přikývne, aniž by opravdu chtěla. Občas je jí tato možnost dokonce předestřena buď jako zmíněné oživení intimního života nebo také jako jediná možná záchrana vztahu, a pak to již v pořádku pochopitelně není. Rozhodně nevěřte tomu, že takto lze zachránit nějakým způsobem narušený vztah. Pokud vám to nic neříká, jen takto polknete další hořkou pilulku a dost možná získáte pro vás samotné velmi nepříjemný zážitek.

Swingers párty, které zpravidla nelze dost dobře, až na výjimky, realizovat s přáteli a známými (leda by měli podobné tužby), jsou navíc vysoce zdravotně rizikovou záležitostí. Není třeba asi mluvit o možnosti získání pohlavně přenosných chorob, v krajním případě třeba i AIDS, o kterém se sice dnes nehovoří tak často jako dříve, ale rozhodně jeho hrozba nemizí, ba spíš se ve vlnách vrací jeho nárůst. Nepříjemných, pohlavně přenosných chorob jsou však desítky dalších, a kromě toho – třebaže všude jsou k dispozici kondomy – není pravidlem, že je všechny páry použijí.

Je třeba rovněž počítat s tím, že se těchto párty neúčastní samé modelky a modelové, o nichž ve svých fantaziích skutečně sníme. Pokud již máte třeba skryté sklony k exhibicionismu a voyerismu či toužíte po sexu mezi dalšími páry, ale nikoli spojenými s výměnou partnerů, můžete zvolit také tzv. soft swing: při němž máte sexuální styk s partnerem a zároveň s vámi dva nebo více jiných párů provádí sexuální akty ve vaší bezprostřední blízkosti. Pravá swingers párty však je na výměně partnerů zkrátka založena.

A pokud se skutečně nebojíte nemocí, pak si uvědomte, že i páry, v této otázce zpočátku souznící, může časem ohrozit žárlivost, srovnávání sexuálních zážitků, z nichž partner nemusí vyjít vítězně, závislost na tomto druhu sexu i vytrácení citu, který by měl vztah spojovat – výměnou za samoúčelné dosahování orgasmu jakkoli a s kýmkoli. Sex, fungující jako určité vyvrcholení intimností mezi dvěma lidmi, se stane pouhým sexuálním tělocvikem. Pokud však jste se pro tento druh zábavy narodili, pak lze jen popřát dobrou zábavu a žádné zdravotní komplikace.

Redakce