Novoroční slevy jsou již tradicí


Největší tržby obchodníci mají zpravidla v předvánočním období, které v poslední době začíná již pomalu někdy v říjnu, i když vrcholí až v první polovině prosince. V období mezi svátky, a následně především v průběhu ledna, přichází pak mnohými očekávané období novoročních slev. Šetrnější lidé a rodiny nezřídka čekají s nákupem dražších přístrojů, ale i běžného spotřebního zboží až na toto období. Pod stromečkem si proto vedle nějaké drobnosti lidé dávají peněžní poukázky i peníze v hotovosti.


A v lednu, tedy právě teď, vyrážejí lidé za zlevněnými výrobky. Někdy jde o slevy skutečné, jindy spíše “papírové”, tedy o jakýsi marketingový trik na nakupující, každopádně přeškrtnuté cenovky, lákající cedule slibující snížení cen v řádech až několika desítek procent, “zdobí” většinu obchodů. Není sporu o tom, že určitou úsporu nákup v tomto období přinést může, pokud opravdu nečekáme na slevu konkrétního výrobku, který se však zrovna do této vlny dostat nemusí.

Největší slevy nabízejí tradičně hypermarkety a obchodní domy, v nichž lze vybrané zboží pořídit někdy až o polovinu levněji. Slevy se týkají vánočních dekorací (vcelku pochopitelně), dále také hraček, kosmetických balíčků, sortimentu z oddělení papírnictví, drobného elektra či domácích potřeb. Zajímavé slevy připravují však tradičně také prodejci oděvů, což je zboží, jehož zlevnění tradičně potěší zejména ženy.

Všechny, kdo se potřebují zorientovat na poli slev, a to nejen v tomto období, možná osloví webové stránky www.akcniceny.cz, kde najdete celou řadu slevových akcí a hlavně letáků z různých obchodních domů, hypermarketů, ale i internetových obchodů. Přejeme vám všem především příjemné nakupování po celý rok, ať již v rámci období slev nebo i mimo ně.

Redakce