Šikovné vyhledavače pro on-line nakupování


Nákup zboží přes internet je čím dál oblíbenějším způsobem, jak sehnat potřebné zboží komfortním způsobem a navíc za zajímavé ceny. K tomu, abychom snadno našli, co hledáme, a navíc si ještě třeba mohli porovnat ceny v různých internetových obchodech, nám pomáhají specializované vyhledávače zboží. Zaměřili jsme se na několik z nich, které jsou již poměrně dobře zavedené, jejich záběr je široký a budete se k nim jistě rádi vracet.


O některých ze zde zmíněných vyhledávačích zboží již byla či bude řeč v jiných článcích v rámci našeho magazínu, na tomto místě si však stránky, které pro nakupování internetu považujeme za nejužitečnější, šikovně shrneme.

Nejlevnější zboží lze sehnat bezesporu na aukčních portálech, kde však je nabízeno vesměs zboží použité, nicméně řada obchodů zde za slušné ceny nabízí i kousky zcela nové. Abychom si hledání v rámci celé řady internetových aukcí co nejvíce usnadnili, můžeme využít stránky Hledej-aukce.cz, kde najdeme zboží nabízené v rámci největších českých on-line aukcí jako jsou aukro.cz, odklepnuto.cz, ebum.cz, ikup.cz, ale také mimiweb.cz či babyaukce.cz.

Pokud vás zajímá, jaká je aktuální akční nabídka zboží především v hypermarketech a obchodních domech, a postrádáte nahlédnutí do jejich nabídky a letáků, pak je pro vás velmi užitečný server www.akcniceny.cz. Server Akcniceny.cz pro vás shromažďuje letáky, akce a nabídky hlavně v rámci řetězců Tesco, OBI, Baumax, Interspar, Asko, Kaufland a celé řady dalších.

Šimek s Grosmannem v jedné ze svých povídek použili dodnes populární výrok “Nechci slevu zadarmo”. Obchodníci jsou často ochotni nabízet slevy prostřednictvím tzv. slevových kupónů, které nabízejí na letácích, na svých stránkách, v časopisech, dokonce i na zadní straně účtenek některých obchodních řetězců. Sbírku užitečných slevových kupónů najdete například na stránkách www.slevove-kupony.cz. Slevy zde nabízejí obchodníci i řemeslníci z celé České republiky, jistě jich bude stále přibývat. Kupon odtud stačí jen vytisknout na tiskárně a použít.

Pokud hledáte široký sortiment zboží, jistě znáte službu, kterou nabízí portál seznam.cz, a to je vyhledávač www.zbozi.cz, který jistě není nutno dlouze představovat.

K procházení internetových obchodů, kde většinou můžete také porovnat cenovou nabídku, vám jistě dobře poslouží stránky:

www.srovnanicen.cz
www.hledejceny.cz
www.shopy.cz
www.topobchody.cz
www.onlineobchody.com
www.nejlepsiceny.cz
www.seznamzbozi.cz

Všechny výše uvedené vyhledávače nám přišly velmi přínosné, řadu z nich jsme přímo vyzkoušeli a opakovaně používáme pro on-line nákupy. Věříme, že se budou hodit i vám. A na závěr ještě přidáme jeden slovenský vyhledávač: www.najnakup.sk

Redakce