Možná nevěra je ve vzduchu, když…


Vlastně jsou to poměrně jasné signály, že se něco děje, všechno to začíná pozvolna a jednou se mění v jistotu. Může jít i o nedorozumění, ale pochybnosti jsou na místě, pokud váš partner vysílá víc níže popsaných signálů najednou. Jedná najednou docela jinak, vědomě a často ze strachu, ale i nevědomě. Ve vztazích by člověk měl být připravený na všechno. Občas tohle období po čase skončí a třeba i pro vás bylo lepší po ničem nepátrat, chvilkový úlet ale často také přetrvává, pak buďte připravena. Kdy?


1. Když je váš partner stále v práci, ale na jeho finanční situaci se to prakticky nijak neodráží. Možná má opravdu neuznalého nebo nového šéfa, který jeho přesčasy nezákonně pomíjí, možná máte vedle sebe workoholika, kterého jste od práce odlákala jen v první a nejintenzivnější fázi vztahu. Frekvence důležitých obchodních jednání vedených dlouho do noci, stále nových školení, služebních cest, které dříve téměř neexistovaly, se však nyní výrazně zvýšila. A přesto není ve vzduchu povýšení nebo nějaké jiné bonusy? Něco se děje, ale stále ještě to nic nedokazuje. Možná však vás nasměrují i další změny.

2. Když je váš partner neustále podrážděný, nic z toho, co děláte není dobré a příčinu k rozhořčení mu zavdáváte snad jen vaší pouhou existencí. Máte-li rodinu, nezájem o společné aktivity a rodinné hnízdo pocítí záhy i děti. Někdy se nechá vydráždit tak, že za ním slyšíte zaklapnout dveře. Možná ho v práci, která je pro muže životně důležitá, skutečně podrážejí a neuznávají jeho kvality. Pokud ale nemluví o její změně, nebo podobný stav věcí z ničeho jiného nevyplývá, nemůže to být i tak, že hlavně utíká od vás?

3. Když jeho mobil náhle není skoro k nalezení, a pokud zazvoní, vrhá se po něm a buď se tváří, že nejde o nic důležitého nebo záhy mizí a telefonuje uzavřený v jiné místnosti či rovnou raději vyrazí ven. Mobil se mu může stát i společníkem na toaletě. Pokud se po mobilu, který omylem zapomněl poblíž vás, natáhnete jako první, abyste mu ho podala, viditelně znervózní nebo se možná i na vás nepochopitelně osopí. Také se může stát, že náhle zaslechnete odkudsi z jeho kabátu či tašky úplně neznámé zvonění, třeba na vás mobil při snaze vyprat mu nějaký kus oblečení dokonce vypadne, ale vy nemáte o dalším služebním mobilu ani ponětí. Možná vám jen o něm nestihnul říct, snad je to opravdu jen telefon na zkoušku, nebo zapůjčený od kamaráda, jak vám partner následně tvrdí, ale další podezření už se zachytilo drápkem.

4. I když nikam společně skoro nechodíte, protože partner nemá přece kvůli práci čas, nevíte o žádných zásadních výdajích, které by se v rámci rodinného rozpočtu plánovaly nebo uskutečnily, a přesto jeho výdaje zjevně stoupají. Anebo možná i víte, proč stoupají. Vkládá je nyní stále více do péče o svůj vzhled, skromný zbytek času plní návštěvami posilovny a pobyt v hotelu při školení či služební cestě je zkrátka předražený. Jenže ty výdaje jsou podle všeho o mnoho větší, objevila jste sama třeba i nesrovnalosti v účtech, tak co se děje? Propadl snad hazardu nebo se dostal do jiného průšvihu? Také je to možnost, ale prozaičtější je i to, co vás vzhledem ke všem změnám napadne záhy poté, za vším hledej ženu.

5. Když mu náhle začíná vadit nosit snubní prsten, stále ho někde raději zapomíná, vadí mu při práci či při studiu. Patnáct let mu nevadil a nyní náhle ano? Změna je život, jen aby těch změn nebylo povícero.

6. Když se jeho partnerem místo vás stane počítač. Závislost na internetu nebo nějaké počítačové hře také existují, ale sotva se náhodně přiblížíte, zdá se, že rychle zavírá nějaká otevřená okna, u počítače je nejradši sám, nebo ho pokud možno najednou přestěhuje na nejodlehlejší místo v bytě, i když k tomu není moc rozumné vysvětlení. Pokud má notebook, tak vy k němu prakticky nemáte přístup. A kdybyste si jej chtěla půjčit, buď se začne hodně zdráhat a než vám ho půjčí, musí tam ještě něco narychlo dodělat, nebo vám raději koupí notebook vlastní.

7. Když se snaží dělat vše pro to, aby vypadal mladší. Náhle se zajímá o svůj šatník, nakupuje nové kusy oblečení. A ani vás k tomu nepotřebuje, leda abyste je vyprala, vyžehlila, případně donesla do čistírny. Přináší si z obchodů věci, o nichž máte pochybnosti, zda si je opravdu vybral sám. Ráno vám obsadí koupelnu, v níž nyní tráví neúměrně víc času. Jeho zbrusu novým koníčkem se staly sport a posilovna. Zajímá se o kosmetiku. I do hospody na pivo se nastrojí tak, že pochybujete, že by to jeho kamarádi ocenili.

8. Když má spoustu nových přátel nebo naopak znovuobjevil, že existují dlouholeté kamarádky, o nichž jste snad někdy něco zaslechla, případně se u vás občas zastavily, jenže nyní je s nimi prakticky v denním kontaktu. Možná jsou jenom kamarádi, ale znáte to, “kamarád taky rád” – tak proč by ne kamarádka? Noví přátelé jsou dobrá záminka k novým akcím, jenže bohužel, vy na ně zvána nejste. Ani se neočekává, že byste je chtěla snad poznat. Když se o ně zajímáte, stočí partner hovor jinam, když je chcete poznat, má tisíce výmluv, a nebo se u vás jen mihnou, aby partnera někam odvedli s sebou. Bez vás.

9. Když zvednete váš společný telefon a nikdo tam není, poslední dobou často. Pokud máte již jen mobily, tak platí spíše to, co jsme zmínili výše o partnerovi a jeho hře na schovávanou s mobilem. Možná se však sama dočkáte podivných anonymních esemesek. Začíná přituhovat. Ale třeba se jen našel nějaký nepřejícník, závistivý kolega, možná i kolegyně, vaše i jeho. Někdy se stávají roztodivné příhody a závist je mocná. Tyhle zprávy vás však vyděsí, a dějí-li se i další věci, pak pravděpodobně jen o špatný žert jít nemusí.

10. Když ztrácí zájem o sex (pochopitelně s vámi), je to on, kdo se vymluví, nebo raději jde brzy spát, pokud již je náhodou doma. Nebo dokonce na vás vypadne odkudsi kondom, ale váš syn je ještě příliš malý a vy je nepoužíváte? Podobně tak můžete objevit jinou intimní hračku, dámské prádlo a další neopatrně zapomenuté věci, které manželovi zjevně nepatří. Tady již minimálně přihořívá, pokud požár už dávno nehoří.

V deseti bodech jsme napsali, co může svědčit o nevěře, ale zároveň i důvody, které ke změně partnerova jednání mohou vést, ač se o nevěru nutně jednat nemusí. Nějaký problém – pracovní, osobní či partnerský však za tím nepochybně bude. Pokud tyto signály navíc partner dovrší zjištěním, že náhle potřebuje víc prostoru, můžete jedině čekat, že jste pravděpodobně krůček od odhalení. V horším případě toho, že se v rámci hledání prostoru jeden den sbalí a kompletně odstěhuje.

Redakce