Úspěchem je být sama sebou


Okolní svět na nás vytváří neustálý tlak, diktuje, jaké máme být, a tím nakonec rozmělňuje naše vlastní já. Použijte tento výrobek, udělá z vás žádoucí a neodolatelnou. Buďte jako tato modelka, jen tak dosáhnete úspěchu ve společnosti a u mužů. Jen velmi zvolna se na povrch dostávají hlasy, které říkají, buďte sama sebou, protože v tom je vaše síla, ne ve splynutí s davem a průměrností. Ve vaší osobnosti je jedinečné kouzlo. A hlavně, jen v souladu sama se sebou budete žít spokojeným životem.


Všechno má svůj vývoj a v jeho rámci se nelze oprostit od různých chyb, což je naprosto v pořádku. Obvykle geneze našeho já probíhá tak, jak je popsáno níže. U někoho pomaleji, u někoho rychleji. Pár jedinců své skutečné já nenajde nikdy. Naštěstí je jich mizivé procento.

V čase dospívání se snadno podléhá iluzi světel ramp a barevných časopisů s vyretušovanými modelkami na prvních stránkách. Dlouho trvá, než tuhle lež odhalíte nebo si ji jste ochotná připustit. Zkusíte být taková jako tyto modelky nebo nejobletovanější holka ve třídě a jste zklamaná, že u vás to nefunguje. Být dokonalá jako modelky, kterým k dokonalosti (či spíše dokonalé umělosti?) pomáhá umná ruka s retušovacím štětcem, jednoduše nelze. A pokud to zafunguje, tak jen chvíli. Jakmile si na něco hrajete, okolí to zkrátka pozná. Dočasný úspěch jednou splaskne jako mýdlová bublina.

Pro své první známosti jste ochotná udělat první poslední. Toužíte být stále s nimi a horlivě rozebíráte s kamarádkami jejich také ještě nevyzrálé zkušenosti. Dál kupujete časopisy s usmívajícími se modelkami, a i když už jste tu mediální hru prokoukla, dál na ni přistupujete – a v touze být tou nej, vybíráte podle toho, co je v tu chvíli moderní a jakási “vyšší instance” vám tvrdí, že to je to, co právě letí. Máte nastudovány desítky rad, jak zaujmout, co dělat a nedělat, a přikládáte jim velkou váhu. Časem se opět ukazuje, že to nefunguje.

Začínáte se vnitřně bouřit a chápete, že nechcete být uniformním beránkem z davu. Všechny “dobře míněné” rady berete s rezervou. Vaším životem již prošla celá řádka lidí, zblízka i zpovzdálí i různé typy mužů, a pochopila jste, že ne všichni, kdo se na vás sladce usmívají, to také myslí s vámi dobře. Myslí to dobře hlavně sami se sebou. Perel mezi nimi napočítáte obvykle mnohem méně než těch, jimž se tyto perly házejí. I vy chcete být pro ostatní perlou, ale ještě vám zbývá rozluštit, kudy vede ta správná cesta.

Pochopila jste, že jediný způsob, jak dosáhnout životního úspěchu, je naslouchat sama sobě a být sama se sebou spokojená. Vaše vnitřní aura, kterou jste v sobě objevila, vaše jedinečné já, je to, co vám pomáhá při překonávání překážek a láká jiné lidi, aby vás následovali a aby o vás projevovali spontánní zájem. Muži i ženy. A pokud jste to již zjistila, čtete tento článek s vědoucím úsměvem a z pouhopouhé zvědavosti, protože už víte sama, co a jak chodí. Rady sice ráda vyslechnete, pak je přeberete a vyberete z nich jen to podstatné a zbytek bez váhání zahodíte do koše zapomnění. Pozlátko vás nezajímá, vy víte, kdo jste. Krásná a úspěšná žena. Vy.

Redakce