Zelené potraviny jako prevence nemoci


Pod termínem zelené potraviny není v tomto případě rozhodně míněna některá ze zelených plísní, která časem “ozdobí” dávno prošlé pokrmy. Jedná se o mladý ječmen a zelenou řasu Chlorellu Pyrenoidosu, které výživoví specialisté doporučují jako kvalitní potravinový doplněk, respektive možnou součást stravy každého, kdo chce svému tělu dopřát dostatek kvalitních živin, pročistit tělo od škodlivých látek a zbrzdit svůj biologický věk.


Zelené potraviny ještě v našem povědomí nejsou tolik známé, proto si je představíme. Mladý zelený ječmen se pěstuje na jediném místě na světě, kde jsou ideální podmínky pro to, aby v sobě obsahoval co nejvíce potřebných živin, zejména bílkovin a minerálů. Pěstuje se v americkém státě Utah, na ploše bývalého jezera ve výšce 1500 metrů nad mořem. Zelené listy se sesbírají, opláchnou a vysuší se pod stabilním tlakem a za teploty 31°C. Vylisované listy se rozdrtí na jemný sytě zelený prášek, který se posléze používá při přípravě výživného nápoje. Do sklenice vody se přidává asi jedna plná lžička prášku. Je třeba prášek řádně promíchat, na což se hodí mít při ruce koktejlový shaker, nebo třeba uzavíratelnou skleničku od přesnídávky. Získáte tak 100% rostlinou šťávu.

Mladý ječmen je plnohodnotná potravina, která vaše tělo zasytí a zároveň čistí od škodlivin, zanesených nesprávných stravováním. Obsahuje prakticky všechny důležité živiny, navíc je v ní vysoký obsah chlorofylu, aktivních enzymů a antioxidantů. Neobsahuje vlákninu, proto se kompletně vstřebává. Pomáhá při potížích s trávením, s kožními problémy, snižováním nadváhy, zlepšuje krevní obraz, zpomaluje buněčné stárnutí, snižuje riziko rakovinového bujení a v neposlední řadě prospívá diabetikům.

Říční řasa Chlorella Pyrenoidosa je mikroskopická, sladkovodní řasa, která na Zemi existuje již milióny let. Mluví se o ní jako o potravě budoucnosti, protože podobně jako mladý ječmen obsahuje vysoké procento kvalitních živin a ne náhodou jsou řasy různých druhů zmiňovány jako součást potravy kosmonautů. Prodává se ve formě zelených tablet.

Najdeme v ní celou řadu minerálů, aminokyselin, vitamínů i kvalitních tuků a cukrů. Na rozdíl od ječmene je v řase obsažena i vláknina, která blahodárně působí na trávení, pročistění střev a metabolismus. Obsahuje i některé složky, které zatím nebyly zcela odhaleny a zařazeny. K jejím účinkům patří omlazování, tj. zbrzdění biologického věku organismu, stimulace růstu a vývoje, pročistění těla, pomoc při kožních problémech, př. ekzémech či plísních, zmírnění vředů či alergií a také snižování stresu.

Zelené potraviny znamenají určitý nový mezník v oblasti zdravé výživy a životního stylu. Plně korespondují s filosofií hlásající potřebu návrat k přírodě a ke konzumaci čistě přírodních potravin, které jsou pro náš organismus přirozené a jejich pozitivní vliv ukazují i četné laboratorní výzkumy. Jejich pravidelné užívání pomáhá k výraznému zlepšení imunity a všech funkcí organismu, jak po stránce fyzické, tak i psychické.

-red-