Kdy se muži sami rozhodují usadit?


Až na pár výjimek potvrzujících pravidlo je jen málo mužů, kteří se od rané dospělosti rozhlížejí kolem sebe po někom, s kým by co nejdříve chtěli vytvořit šťastnou rodinku na věky věků. Pro většinu je přinejmenším nejdůležitější vybudovat si kariéru a vytvořit zázemí pro budoucnost, a do té doby zkoušet všechno možné, užívat si, cestovat i pracovat. Dnešní doba totéž umožňuje naštěstí i ženám, jejichž jediným limitem jsou neúprosné biologické hodiny, ale i jejich hlas je odsouván do časů mnohem pozdějších než dříve.


Přesto ženy, které jsou více orientovány na funkční vztah a budoucí rodinu zahrnují do svých plánů s větším odhodláním než muži, chtějí poznat, zda i ten jejich partner dospěje do fáze, kdy sám od sebe začne uvažovat, že by se rád usadil. Existuje vůbec šance na takovýto zlom, nebo je vše nakonec v rukou ženy, která jej musí do společného přístavu nenápadně, ale o to usilovněji navést?

Nemusí tomu tak být vždy. I v životě většiny mužů časem podle odborníků přichází chvíle, kdy je jejich samota přestává bavit, viděli už skoro všechno, co chtěli, a možná by to objevené rádi s někým sdíleli. Jejích denní plány se točí dokolečka kolem stále stejných témat a věcí a trochu změny a vzruchu by uvítali, i když vědí, že to bude na úkor jejich dosavadní svobody. Sex na jednu noc je sice zábavný, ale byt je po něm pak podivně pustý. Jak se říká v jednom citátu, muži vyhledávají nebezpečí a rádi si hrají, proto mají rádi ženy, nejnebezpečnější hračky. Trošku úsměvné, ale není to zase tak daleko od pravdy. Ať na ženy žehrají, jak chtějí, jejich nevypočitatelnost, nepředvídatelné reakce a nepochopitelnost je svým způsobem lákají.

Stejně jako opakovaný vtip přestává být vtipem, opakování stále stejného schématu, nová žena, první rande, další rande, první sex, návštěva rodičů, hádky, rozchod a zase od začátku, začne být vyčerpávající a ženy z těchto časů mu začínají splývat. Pak otevře oči a hledá znovu, jen hledá trochu jiné hodnoty než doposud, a když máte štěstí, do jeho hledáčku se dostanete vy. A po přiměřeném čase vše nabere kýžený směr.

K jejich rozhodnutí může pomoci i výrazná změna v životě, získání vlastního bytu či domu – místo dosavadního bydlení v podnájmu nebo dokonce ještě u rodičů. Také se třeba muž jednoho dne rozhlédne kolem sebe a zjistí, že mezi jeho kamarády povážlivě začalo přibývat těch ženatých. Anebo se také doslechne, že se vdala jeho někdejší láska, což se pro něho může stát zásadním impulsem.

I muži mohou po bezstarostných letech zažít chvíle, které se dotknou jejich sebevědomí. Dívky už jim nevěnují tolik úsměvů, pozvat je na rande stojí mnohem větší úsilí, jejich bříško není tak ploché a na hlavě ubývá vlasů. Třebaže to v dnešní době není nic zas až tak zásadního, subjektivně se jich to hodně dotýká. A náhle zváží, zda by nebylo pro ně jednodušší zůstat s tou, se kterou právě jsou a není jim vlastně nijak špatně. Jednoduše to zkusit.

A konečně se stává i to, že se sami muži bezhlavě zamilují, odhodí staré zvyky a touží udělat vše, co své vyvolené na očích vidí. Příběh jako z romantického filmu, ale život je pestrý a i tyto románové příběhy se čas od času stávají. Jen musíte mít velké štěstí, aby se to stalo právě vám.

Redakce