Co byli a jedli Jan v listopadu a Ivana v prosinci


Zdravé stravování mělo za úkol pomoci také dalšímu tanečníkovi v této řadě, jímž byl devětadvacetiletý Jan, který do chvíle, než se rozhodl jít do pořadu Jste to, co jíte, si rád pochutnával hlavně na houskových knedlících a jediným pohybem byly country tance a chůze na metro. Při své dvoumetrové výšce se dokázal projíst na 144 kilo živé váhy. V prosinci se pak před kamerami objevila paní Ivana, které dal její partner nůž na krk, aby zhubla, jinak se s ní rozvede. Oběma účastníkům jako vždy na pomoc přispěchali doktorka Kateřina Cajthamlová a Inženýr Petr Havlíček. A nás především jako vždy zajímá, co se v oněch dílech vařilo a jedlo.


Jan si přeje spolu s redukcí své hmotnosti a úpravy stravovacích zvyklostí dosáhnout tří cílů: zapnout svatební kalhoty, pořídit kola, aby se mohli a projíždět spolu s manželkou, a také pronajmout prostory a začít s výukou country tanců. Na pomoc do kuchyně si tentokrát přizvali Jiřího Kuntoše, který hubnul v první sérii, shodil dvacet kilo a od té doby se u podařilo dát dolů ještě jednou tolik. Jeho speciální recept jsme samozřejmě pro vás zaznamenali.

Kuřecí maso v zeleninové remuládě

Ingredience: kuřecí maso, cibulka, 1 lžíce rostlinného oleje, mrkev, celer, sójová omáčka, kari, pepř, česnek, špetka grilovacího koření, strouhaný sýr

Na lžíci oleje dozlatova osmažte cibulku, mrkev, celer (nastrouhané). Přidejte smetanu s trochou sójové omáčky, vše na pánvi nechte krátce přejít varem. V horkovzdušné troubě orestujte kuřecí maso okořeněné trochou kari, pepřem, česnekem, špetkou grilovacího koření. Hotové maso vložte do zapékací mísy a prokládejte připraveným mrkvovým zábalem, vrstvy prosypávejte strouhaným sýrem. Misku vložte do horkovzdušné trouby a nechte dvě minuty zapékat.

Ivanka má přes den pohybu dost, s poštou naběhá až 11 kilometrů, ale má slabost pro sladké, hlavně bábovky a v době natáčení se jí bortí manželství, což nakonec ale statečně zvládá tak, že ji doktorka Kateřina velmi chválí. Nezhroutila se, dodržovala řádně režim, a to jí možná v krizových okamžicích pomohlo. Manžel se v té době již odstěhoval. S inženýrem Havlíčkem se dílem docela pěkně probruslili, a to i při nákupu přísad do jejich receptu na zdravější variantu řízku. Recept je jednoduchý a přinášíme ho níže.

Řízky pro Ivanku

Ingredience: kuřecí prsa, vajíčko, drcené cornflakes, sůl, pepř či koření podle chuti, zelenina, brambory

Kuřecí prsa naklepeme, okořeníme, vložíme do rozšlehaného vajíčka a řádně je obalíme v drcených cornflakes. Jako přílohu volíme brambory vařené v páře a zeleninu.

-red-