Co byly a jedly Nikola a René v prosinci


A dostáváme se k posledním dvěma dílům třetí řady pořadu Jste to, co jíte, a tím pádem i k posledním dvěma receptům. Další sérii pořadu již TV PRIMA nechystá, ale z rozhovorů s doktorkou Cajthamlovou vyplývá, že spolu s Inženýrem Havlíčkem připravují pořad zbrusu nový, který se však dál bude věnovat obdobné tématice, jen zase trochu jinak. V posledních dvou dílech napravovaly své stravovací návyky Nikola, která přibrala během těhotenství a sedavého zaměstnání, a pak vyvolená René, známá tvář pro všechny, kdo sledovali třetí řadu reality show Vyvolení, jejíž váha kolísá vždy podle míry aktuální psychické zátěže.


Nikola v době natáčení pracuje ve vlastním kosmetickém salonu, kde provádí masáže a dělá kosmetičku. Necítí se však dobře, když má radit druhým ženám, jak být krásná, a sama přitom předvádí své nadměrné proporce. Potřebuje také zhubnout kvůli synovi, aby stačila jeho aktivitám. Nikole se podařilo hned zkraje natáčení si zlomit ruku, a tak jí musí Petr Havlíček ukázat, že i s jednou rukou lze uvařit zdravý a chutný recept.

Treska v jogurtové omáčce

Ingredience: treska, 150 ml bílého jogurtu, půl avokáda, 1 cibule, 2 mrkve, 3 bobkové listy, 1 lžíce pomerančové šťávy, půl lžíce pomerančové kůry, pepř

Při přípravě omáčky na tresku rozmixujeme bílý jogurt, půl avokáda, polévkovou lžíci pomerančové šťávy a půl lžíce pomerančové kůry. Ve vývaru z jedné cibule, dvou mrkví, tří bobkových listů, jedné lžíce pomerančové kůry, pepře, povaříme šest minut tresku.

Zdravá omáčka k masu se dá připravit z různých druhů rozvařené zeleniny, nebo drcených rajčat.

René má především problémy s určitou psychickou labilitou, takže výkyvy dlouhodobých nálad výrazně ovlivňují, kolik kalorií spořádá. I když pracuje v ovocném baru a vitamínů má dost, hlavním problémem je její zvýšená konzumace ne právě kvalitních masových pochutin všeho druhu. Chtěla by být také dobrým vzorem pro svou šestnáctiletou dceru Lucku, která navíc sní o vzhledu modelky. Když se chce, tak jde prý všechno a René a inženýru Havlíčkovi se zachtělo guláše, tak se do něho pustili.

Zdravý guláš pro René

Ingredience: hovězí maso, 1 lžička oleje, cibule, paprika, sůl, pepř či koření podle chuti, rajčata, celozrnné těstoviny, křen

Na jedné lžičce oleje (jednodruhového, olivový se nehodí, ten je vhodný pouze pro studenou kuchyni) restujeme cibuli a neustále podléváme horkou vodou, až zesklovatí. Přidáme nakrájené maso, papriku, pepř a dvacet minut vaříme v tlakovém hrnci. Potom přidáme rajčata, která guláš zahustí, dodají mu vyváženou chuť a vytvoří omáčku. Jako příloha se hodí celozrnné těstoviny a na závěr vše můžete posypat strouhaným křenem.

-red-