Red Bull Crashed Ice 2009 – závod osobností

Sjezd na bruslích ledovým korytem po vyšehradském svahu je skutečnou adrenalinovou akcí; nic pro obyčejné celebritky! Mezi známými tvářemi je však několik skutečných osobností, které se rozhodly poměřit svou odvahu s rychlostí přesahující povolenou rychlost pro jízdu ve městě – Dominik Hašek, Aleš Valenta a Martin Dejdar. Adrenalinový závod Red Bull Crashed Ice se pojede v sobotu 7. února 2009 v Praze na Vyšehradě. 120 závodníků ze 14 zemí zažije extrémní rychlost při jízdě ledovým korytem. O finální účasti závodníků rozhodne kvalifikační jízda den před samotným závodem.


Ice cross downhill – česky „sjezd na bruslích v ledovém korytu“. Neuvěřitelná podívaná na jezdce řítící se rychlostí téměř 70 km/hodinu ledovým korytem plným zatáček, skoků a podjezdů. Pro amatéry křižující na svých bruslích rybník za chalupou nepředstavitelný úkol – dostat se do cíle bez zranění. Pro sportovce, kteří milují zimu a na bruslích tráví alespoň několik hodin týdně však naprosto dokonalý „odvaz“. Atmosféru dokresluje divácká kulisa i fakt, že se startuje až za umělého osvětlení. Nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné.

Nápad uspořádat zběsilou jízdu ledovým korytem dostal na sklonku devadesátých let rakouský fotograf a novinář Stefan Aufschnaiter. Už v roce 2001 se jel ve švédském Stockholmu první závod. Divákům tuhla při pohledu na řítící se jezdce krev v žilách, akce měla obrovský úspěch. O rok později se soutěžilo v rakouském Klagenfurtu, následně v americké Minnesotě, pak v Moskvě, Praze, Quebecku, Helsinkách, Davos. Drsný závod posouvá hranice lidských schopností o kus dál.

Místo: Vyšehrad, Praha

Konání: 7. února 2009

Více informací: www.redbullcrashedice.cz

-red-