Festival na sněhu – Klínovec 2009


Druhý ročník netradiční festivalové akce můžete navštívit 7. března na Klínovci v Krušných horách (Původní termín 14. 2. byl změněn). Již při prvním ročníku se festivalu zúčastnilo skoro 2 500 lidí a tento úspěch se v letošním roce pořadatelé pokusí zopakovat, nebo překonat, pokud se třeba právě vy stanete jeho účastníky. Velká část festivalu bude doprovázena řadou různorodých akcí do nichž se návštěvníci mohou aktivně zapojit. Hlavním programem bude proud živé hudby od kapel různého žánru, jak z České republiky, tak i z Německa. Speciální akcí tohoto festivalu je junior cup „Okolo Klínovce“ pro malé běžkaře, se kterými si změří síly mj. i Lukáš Bauer – vítěz světového poháru v běhu na lyžích.


Podle slov pořadatelů: “Festival v pořadí druhý je doplněn novými atrakcemi. Zase na sněhu a doufáme, že nabídne celou lavinu zážitků i zábavy. Základ, který se nám v prvním ročníku osvědčil, se bude opakovat. Nedáme Vám šanci, abyste jen tak celou dobu prostáli na sněhu při dobré zábavě. Znova se můžete aktivně zapojit do celého programu, ať jste mladí nebo zralejšího věku. Jako minule velká část festivalu bude i doprovázena množstvím akcí, které jsou připraveny právě pro Vás, hravé i sportovně založené. Hlavním programem bude proud živé hudby od kapel různého žánru, jak z ČR, tak i SRN.

Celou tuto část zakončí populární skupina, která bude překvapením. Jako jediní v západní části ČR a v Sasku budete účastníky druhého ročníku soutěže v „sochání“ soch ze sněhu, které se účastní mistři svého oboru, ale také znova dáme prostor amatérům. Děti i dospělí mohou soutěžit například v závodech ve sjezdu na čemkoliv a dalších akcích. Pro děti je speciálně zařazen „dětský rej“ pro řádné vydovádění. Speciální akcí tohoto festivalu je junior cup „Okolo Klínovce“ pro malé běžkaře, se kterými si změří síly i takový mistr jako je Lukáš Bauer – vítěz světového poháru v běhu na lyžích. Ke konci hlavního programu Vás čeká originální ohňová šou s malým překvapením a celý hlavní blok programu bude ukončen velkolepým ohňostrojem. Pro ty, kteří vydrží, je znova připravena noční taneční párty na sněhu. První ročník „Festivalu na sněhu“ založil tradici multikulturních akcí na které je dobré se podívat.”

Zdroj a více informací: www.festivalnasnehu.cz

Datum: 7. 3. 2009 (změněno z původního 14. 2. 2009)

Místo konání: Klínovec v Krušných horách, lokalita Háj – Loučná

-red-