Takovou by vás chtěl mít


Rozhodně zde nebude řeč o tom, jak byste měla vypadat, vždyť každý má zcela jiný vkus, důležitější je vždy to, jak na druhé lidi – a na muže zvlášť – působíte. Když se vám v této oblasti podaří zahrát na správnou strunu, můžete se dočkat harmonického vztahu na celý život. Na jednu noc si muži jistě často vybírají modelkovské typy (samozřejmě v závislosti na vkusu), ale pokud hledají ženu na celý život, pak ani oni nehledají jenom na povrchu. Atraktivní zevnějšek je příjemný bonus, ale není to zdaleka vše.


Existují jistě také specifické požadavky, které má každý muž, proto si nadšený sportovec k sobě pravděpodobně nevybere někoho, pro koho je představa sportu zhlédnutí krasobruslení v televizi, ale dokonce i tady jsou výjimky potvrzující pravidla v duchu toho, že protiklady se přitahují. Co by muži však u ženy skutečně rádi objevili, je v hlavních rysech prakticky vždy to samé – ženskost.

I když někdy muži brblají, přesto doufají, že u vás objeví schopnost vcítit se do jejich pocitů, odhalení problémů, které je trápí a o nichž se jim obtížně mluví. Nechtějí projevit svou slabost, přesto doufají, že ve vás v tomto směru najdou porozumění a oporu. Nemusíte se vždy ptát, někdy stačí pouze projevit své pochopení prostým činem, jako je obejmutí nebo šálek čaje. I muži zkrátka hledají své druhé já, svou spřízněnou duši. Pokud se jim to podaří, jen málokdy jim přijde na mysl, že by se vás vůbec kdy měli vzdát.

I kdyby váš muž pracoval na sebeméně významném místě, pro vás v každém ohledu musí být tím nejlepším a vy byste mu to měla umět dávat také patřičně najevo. Rozhodně vám však nic nebrání jej povzbudit, aby se vydal třeba jiným směrem, kde i on sám vidí pro sebe lepší potenciál, pouze se dosud netroufal osmělit a vykročit. Pomozte mu naplnit celoživotní sen, bude vám za to vděčný. S tím souvisí samozřejmě také to, že nejlepším dopingem pro muže je pochvala. S tou rozhodně nešetřete. Samozřejmě ho nechvalte za to, co udělá špatně. Ale na spoustě všedních věcí se dá najít něco, za co je možné projevit uznání.

Neměňte jeho a neměňte sebe, jak se stává dost často po svatbě. Nemusí se ve vás náhle zrodit vzorná hospodyňka a vše ostatní kvůli domácnosti hodíte za hlavu, včetně zájmů a bláznivých nápadů. To bylo vaším afrodiziakem, tak se toho nevzdávejte. Muži se obávají hlavně už neměnné monotónnosti všedních dní. A pokoušet se měnit partnera? Pokud vám nevyhovuje, jaký je před svatbou, pak nedoufejte v žádnou změnu ani po ní. Moudře se praví, že se nemáte snažit změnit muže, protože kdyby se změnil, už by to nebyl ten, do kterého jste se kdysi zamilovala.

Třebaže muži obvykle nebývají prvními, koho ovládne touha po dítěti, rozhodnutí oženit se již bývá doplněno vizí budoucí společné rodiny. Vyvolenou partnerku proto zkoumají i jako potenciální matku. Proto u ženy hledají určitý nadhled, klid, rozvahu a trpělivost, to vše mají spojené s péčí o dítě.

V dobrém i zlém stát po jeho boku, a to i v případě, že je to on sám, kdo vám před ostatními zasadí bolestnou ránu nebo jehož budete nucena hájit. Vaše spory a problémy patří za zavřené dveře, tam můžete o nich mluvit, ale nikdy se nestavte proti němu na veřejnosti, i kdyby stokrát neměl pravdu. Je to vítané umění ženské diplomacie. Dosáhnete jím víc než kdybyste si například stouply a přede všemi ukázaly prstem na jeho milenku, byť to již pro nikoho není překvapením. Pokud na to přijde řeč, pouze zkonstatujte, že o tom víte a je to vaše soukromá věc. Přihodíte tak velkou hodnotu na svou stranu vah, pokud partner ještě zvažuje, kterou cestou by se měl dát.

I když si to na první pohled zdánlivě odporuje, žena by měla být inteligentní a současně tou slabší polovičkou. Moudrá žena však samozřejmě také ví, jak nechat partnerovi převahu. Věřte, že s hloupou ženou by se muž za chvíli začal nudit, nebo by jej to začalo rozčilovat. Ideální je, pokud je doménou každého z vás něco jiného, takže se hezky doplňujete a vy patřičně zdůrazníte, jak on je v tom svém oboru výtečný. A také si od něho necháte poradit a pomoci, dáte mu zkrátka prostor pro to, aby o vás mohl pečovat. Dveře k dlouhé společné cestě životem tak zůstanou široce otevřené.

Redakce