Flirt jako první krok k seznámení


Hezká dívka, která stydlivě poposedává v koutě a čeká, že ji tam najde krásný princ, je v dnešní době už jen úsměvná představa. I ta nejstydlivější žena ví, že tam ji mají šanci snad jedině opříst pavouci svými sítěmi, ale rozhodně tam své sítě nerozhazují vytoužení partneři. I kdyby vás tam někdo našel, téměř jistě by to nebyl partner vašich snů, ale jen nějaký zatoulaný lovec, který bere vše, co mu přijde do cesty. Svobodná možnost výběru, který už za dívky dávno nedělají rodiče jako před desítkami let, s sebou nese také nutnou dávku zdravého sebevědomí a odvahy. Přitom se není čeho bát, flirt je ve své podstatě milou zábavou, oťukáváním, které nikoho k ničemu nezavazuje. Stačí odhodit zábrany a vyrazit.


Oblečte si něco, co vám sluší, vytáhněte s sebou třeba kamarádku a vyberte přiměřenou akci, nebo ji samy uspořádejte, vhodná příležitost se najde vždy. Na tváři si za všech okolností snažte udržet úsměv a tělo držte pěkně zpříma. Schoulená silueta vás zase jen odsoudí “do koutku”, protože se tak halíte před vnějším světem, a ten si tento váš mimoslovní signál přečte jako konstatování: nechte mě být. Naopak rovná záda, přímý pohled a úsměv vybízejí ke zvědavým pohledům a opětování úsměvů. Prokazatelná radost ze života a šarm jsou hlavními zbraněmi ženy za všech okolností. Poprvé to možná bude trochu nucené, ale časem vám to přejde do krve, a pak zjistíte, že vám to nakonec dělá docela dobře. A pamatujte si, že člověk se cítí tak, jak přemýšlí, proto všechny škarohlídské myšlenky zažeňte co nejdál.

První kontakt je vždy zrakový, proto nechte své oči putovat prostorem a pohledům mužů se nevyhýbejte. Jistě objevíte muže, jehož pohled záhy na sobě ucítíte opakovaně. To je objekt, který si vás již všiml a projevuje o vás zájem. Snaží se vyhledat váš oční kontakt. Pokud máte zájem i vy, vždy se k němu na pár vteřin pohledem vraťte, a pak jej opět stočte stranou. Vyzývavě působí, pokud se usadíte někde v dohledu, jemně přitom nakloníte krk a poodhalíte tak svou šíji a budete se přitom jakoby bezděky dotýkat svých vlasů. To jsou signály, které ukazují, že jste připravena k další fázi flirtu – vybízíte ho jimi, aby vás oslovil. Pokud takto podpoříte jeho zájem, pravděpodobně se již brzy zvedne a sám za vámi přijde.

A jestliže se k prvnímu kroku nemá, nebojte se zariskovat a jděte za ním sama. Může se stát, že jste signály přečetla špatně a on zájem mít nebude, nebo se za chvíli odkudsi vynoří jeho přítelkyně. Neházejte v ten okamžik flintu do žita, to může potkat každého – i toho nejzkušenějšího. Vy jste v tu chvíli vyhrála sama nad sebou, protože jste sebrala dost odvahy, a o to jde. Mužů je dvanáct do tuctu a těch volných a zajímavých se najde také dost a dost. Navíc je tu řeč o flirtu, který dává prostor pro nové seznámení nebo i jen pro nezávazné laškování. A to se vám naplnit podařilo. Mávněte nad tím rukou a řekněte si, že neví, o co přichází.

Flirt je hra a úspěch mnoha žen je v tom, že se nenechají odradit. A následně poté, co se jim podaří nalákat někoho na vějičku, vědí, kdy je čas napnutý vlasec trochu uvolnit a tím povzbudit lovcův zájem. Přiměřená tajemnost a nejistota vašeho zájmu, který se při flirtu zdál být tak jednoznačný, je pro muže výzva. A platí to i pro první schůzku. Nechte mluvit spíše jeho, muži se rádi poslouchají, a o sobě prozraďte jen pár nedůležitých věcí. Střezte se toho odvyprávět mu hned co nejvíce ze své životní historie a také nesnižujte svou cenu od počátku tím, že na sebe prozradíte všechny své slabiny. Když se večer chýlí ke konci, pak – pokud nechcete, aby to byl vztah na jednu noc – se umně vyhněte všem nástrahám typu: dáme si na rozloučenou u mě nebo u tebe jednu kávu a nic víc. U kávy by to v 90% případů rozhodně neskončilo. A budoucnost již ukáže, zda se z flirtu stane skutečný vztah.

Redakce