Dnes pečeme s nugátem


Bonbóny s nugátovou náplní, nugátové dorty nebo sladký, na lžičce se táhnoucí krém například v podobě známé Nutelly, jsou velmi oblíbenými pamlsky. Odborníci přes zdravou výživu však před přílišnou konzumací nugátu zvedají varovný prst. Nugát je kaloricky velmi vydatný, jenže se jedná o tzv. “prázdné kalorie”, má vysoký glykemický index, takže po jeho snědení se zasytíte jen nakrátko a svým kompletním složením je dokonce méně zdravý než kvalitní čokoláda. A to i přes to, že k základním surovinám, z nich se nugát vyrábí, patří oříšky, které v sobě obsahují i zdraví prospěšné látky, zejména nenasycené mastné kyseliny.


Nugát je krémová hmota vytvořená z cukru nebo medu, pražených mandlí nebo oříšků (obvykle se jedná o vlašské ořechy, pistácie či oříšky lískové). Může být doplněn dalšími složkami, př. kandovaným ovocem. Je znám v několika různých podobách, především jako klasická bílá hmota, obsahující našlehané vaječné bílky a lehce připomínající měkčí verzi tureckého medu. V poslední době je známější spíše varianta hnědá, která je novější. Ta obsahuje karamelizovaný cukr a je hutnější. Někdy se do nugátu přidává čokoláda. Jeho kvalita závisí na jakosti a druhu využitých složek.

Původ nugátu není zcela přesně určen, názory historiků se značně rozcházejí. Podle některých znali tuto cukrovinku již staří Římané v podobě pokrmu z medu, mandlí a vajíček, latinsky “nux gatum”, tj. “koláč s oříšky”, který byl používán jako oběť bohům. Francouzští historici však považují základní recepturu naopak za původem řeckou. Do předchůdce soudobého nugátu se podle nich místo mandlí používaly vlašské ořechy. A v této podobě se pochoutka rozšířila i do Francie, přičemž mandle při úpravě receptury poprvé použilv 17. století Olivier ze Serres, proslulý pěstitel mandloní v jižní Francii. Tak – na základě této obměny – vznikl podle francouzských historiků novodobý nugát. První továrna na výrobu nugátu byla otevřena na konci 18. století v Montelimaru, a její jméno i produkty jsou proslulé dodnes.

A samozřejmě přinášíme také jeden nugátový recept:

Řezy s nugátou náplní

Ingredience:

5 vajec
15 dkg polohrubé mouky
15 dkg cukru krupice
4 šlehačky
3 ztužovače šlehačky
2 balení be-be sušenek
1 lžíce instantní kávy
nugátový krém – Nuttela

Postup:

Z ušlehaných bílků, do kterých přidáváme za stálého šlehání cukr a nakonec jemně vmísíme žloutky a mouku, připravíme piškot. Piškotovou hmotu upečeme ve vyšším plechu a ještě horkou potřeme Nuttelou.

V jiné nádobě ušleháme 3 šlehačky, přidáme 2 lžíce cukru krupice, 3 ztužovače spolu s jednou lžící instantní kávy. Hotový krém budeme nanášet na buchtu, pomazanou již Nutellou, střídavě s vrstvami be-be sušenek. Nakonec ještě ušleháme poslední šlehačku s vanilkovým cukrem a potřeme jím be-be sušenky. Dort posypeme grankem a dáme ztuhnout do lednice.

Zdroj: Wikipedie

-red-