Není lepší jednat jako potvora?


Když žena vystupuje za všech okolností jako “hodná holka”, okolí nad jejím jednáním sice s úsměvem kýve hlavou, ale po straně vědoucně prorokuje: ta to bude mít v životě těžké. Možná nelze tak snadno dát rovnítko mezi hodná holka a příliš hodná holka, ale stačí se trochu porozhlédnout a spatříte, že mužský svět leží u nohou spíš ženám, o kterých se říká, že jsou tak trochu potvory. Snad je to proto, že všeho moc škodí, takže být příliš hodná znamená ztrátu výzvy pro dobyvatele a na druhou stranu být příliš velká potvora se jednou ukáže v pravém světle, a to nikdy není příjemné odhalení. Velké procento žen však spíše bojuje na straně s plusovým znaménkem, možná by však nebylo od věci pochopit, jak to funguje na straně opačné a něčemu se přiučit.


Někdy byste přísahaly, že nic neděláte špatně a pro muže byste udělaly první poslední, on to však nejenže neocení, ale raději začne chodit se ženou, která s ním jedná jako by byl až na posledním místě na světě. Nebo vás pro takovou ženu opustí. Odejde od teplých večeří a navenek pohodového rodinného krbu, kde mu podle vás nemůže nic chybět – kromě takových “drobností” jako jsou nové výzvy a vzrušení. A ty muž k životu také potřebuje. Jak mu je ale poskytnout? běží vám jistě hlavou. Mám s ním snad jednat jako mrcha? Ano i ne. Stačí si vypůjčit pár jejích technik.

Muži lákají nedostupné nebo obtížně dostupné věci. A tím spíše je pro ně výzvou, pokud se objektem jejich dobývání stane atraktivní žena. Potvora často vystupuje tak, že okolí dává okatě najevo, že vlastně žádného muže ke svému životu nepotřebuje. A pokud si jej již vpustí do svého života, rozhodně na něm nevisí a nedělá pro něho první poslední. To ona je přece tou, která má být opečovávána a dobývána různými pozornostmi, má-li ve vztahu setrvat.

Někdy přitom stačí jen málo. Nebýt pro partnera vždy a všude k dispozici. Zvonící telefon nemusíte vždy slyšet, na zmeškané hovory odpovědět můžete, ale když neodpovíte, přece může zavolat ještě jednou, pokud je to důležité. Podobně je to i s elektronickou poštou. Pokud bude mít partner připomínky, buďte na něho milá, konstatujte, že se to může stát, že neslyšíte nebo si nevšimnete, ale neslibujte, že se polepšíte – jinak vaše snažení o odstup půjde vniveč. Partner by měl časem mírně znejistit, a to ho aktivizuje k většímu zájmu o vás. To platí i o akcích, na které vyrážíte, a pokud nevyrážíte, tak začněte. I občasné kafe s kamarádkou je lepší, než být stále doma, kde vás partner vždy najde.

Myslete hlavně na sebe a své pohodlí i prospěch. To neznamená, že se z vás stane prospěchářka, která jde jen po penězích a neoblomně trvá na svých výhodách, někdy stačí jednat prostě tak, že se kvůli partnerovi nebudete přemáhat jen proto, abyste za každou cenu byla s ním. Domluvenou schůzku bez dlouhého vysvětlování a omluv jednoduše někdy zrušte proto, že jste unavená. Zvednout se ze stejného důvodu můžete i ze schůzky probíhající. A pokud partner nejedná podle vašich představ, nechte ho s jeho neuctivostí, mile se usmějte a dejte si rande raději s kamarádkou.

Nezapomínejte nikdy, kdo jste byla předtím než jste se potkali a snažte se být taková stále. Držte se svých přátel, svých zájmů a partnera jednoduše pouze začleňte jako další, byť příjemnou položku na seznam aktivit. Pokud se vám to podaří i přes nápor prvotní zamilovanosti a nebudete na něm viset, tak se vám to v budoucnu vyplatí. Jeho zájem o vás a milé pozornosti prodloužíte na maximální dobu. Má-li muž zpoždění víc než pět minut, nečekejte a domluvte si jiný program. Podobná neúcta by se v budoucnu mohla stupňovat, kdyby mu to vždy tak lehce prošlo.

Dalo by se říci, že být milou, tedy nikoli zákeřnou potvorou vám vlastně poměrně usnadní život a naučí vás nepotlačovat svá vnitřní přání a potřeby, které mnohdy kvůli partnerovi raději odsouváte. Muži to tak nedělají, proč byste měla vy? Z toho vyplývá, že potvora je žena, jejíž vzorce jednání jsou pro muže lépe čitelné, protože se podobají jejich vlastním způsobům. Je jim jasné, co mohou čekat, jak jsou nastavené mantinely a umí to respektovat. A v tom je také velký díl úspěchu potvory, která navíc umí k tomu všemu přidat potřebnou dávku ženskosti a vynalézavosti. Nikdy totiž žena nesmí současně zapomenout na to, že je ženou.

Redakce