Tohoto muže nebrat!


Obvykle to nelze poznat na první pohled, ale už na ten druhý vám na nich něco nesedí. A pokud nemáte na nose příliš růžové brýle, zatáhněte za záchrannou brzdu a vyskočte z rozjíždějícího se vlaku vztahu. I když se ve vás možná probudí samaritánská dušička nebo snaha pomoci, věřte, že to v naprosté většině případů není ve vašich silách. Můžete mít pochopení, ale mějte je především sama pro sebe. Kdy? Když se vaším partnerem stane jeden z níže jmenovaných typů.


První z naprosto nevhodných typů pro partnerský vztah je muž s agresivními a násilnými sklony. Ne nadarmo se všude píše o domácím násilí. Může to začít podobně jako v případě chorobného žárlivce, před nímž je také nutné důrazně varovat, protože i kdybyste žárlivost tisíckrát považovali za koření vztahu, v této krajní podobě budete doslova překořeněná. A pokud se k tomu přidají násilné sklony, vemte rozum do hrsti a rychle pryč. To není život, ale jen jedno obrovské utrpení. Najděte si třeba na internetu nebo na specializovaných stránkách zkušenosti jiných žen, které si tímto prošly, ať vidíte, že nejste sama. Vezměte si z nich příklad a neprodlužujte tuto agonii déle než je nezbytně nutné.

Dalším typem, po jehož boku se váš život velmi snadno promění v peklo, je alkoholik. Že vám slíbil, že s pitím přestane? Když zůstanete, tak těch slibů ještě uslyšíte a možná se budou střídat s nočními návraty, při nichž na vás také dopadne nejedna rána. Pokud tento muž nezačne chtít sám, žádná jiná moc ho k léčbě nedonutí. Občas se vzpamatovávají, až když si sáhnou na samé dno, a tak váš odchod nakonec může být jedním z faktorů, který ho probere. Jakákoli závislost je pro vztah smrtící, partner narkoman je pro vás ohrožující také z toho důvodu, že je naprosto nevyzpytatelný a může vás do své závislosti snadno stáhnout s sebou. Utíkejte, seč vám síly stačí.

Rodina, která žije na hranici nouze, protože partner buď svou výplatu propije, nebo ji může také roztáčet v hazardních hrách či ještě častěji na hracích automatech, spočívá pouze na vašich bedrech. Navíc v životě neuslyšíte tolik lží a nepřijdete o tolik peněz, pokud si nepřiznáte, že máte v rodině závislého gamblera. I v případě, že jste snad milionářka, tak jistě najdete nějakou lepší investici.

Být tolerantní k partnerovým milenkám je dnes poměrně moderní přístup. Může to potkat každého z nás a třeba to skutečně skončí jen jako románek a vy jej protrpíte především kvůli tomu, že to bylo odhaleno. Přesto je vaším svatým právem říci, že bylo už dost utrpení a že vztah, v němž se musíte o partnera dělit, pro vás není. Zvlášť pokud jste do svých sítí ulovila (nebo spíš on ulovil vás) nenapravitelného záletníka, který vás podvede s každou sukní za nejbližším rohem. Pak tedy zachraňte svou důstojnost a dejte mu vale. Přece si na získání jeho pozornosti nebudete tahat pořadová čísla.

Setrvání po boku dalších typů mužů je již zcela na vašem uvážení, ale pokud například nezbožňujete prádlo vyrovnané do úhledných komínků, určitě vás nepotěší, když po svém boku objevíte despotického puntičkáře. Poslouchat celoživotně dlouhý výčet nemocí, kterými partner trpí snad podle abecedního seznamu, a kvůli nimž to neb ono nemůže a každý druhý týden téměř umírá, to bývá údělem partnerky, která se neodhodlala opustit hypochondra.

Každý z nás je zaměřen na své já, ale pokud narazíte na muže, pro něhož je jeho Já jediným měřítkem věcí, pak byste musela být hodně submisivní typ, abyste po boku takového egoisty vydržela. Téměř ruku v ruce s ním jde také ješita v té nejkoncentrovanější podobě. To, co udělá někdo jiný, je vždy špatně, jedině správně to umí totiž pouze on.

Počáteční úsměv vám také může časem ztuhnout na tváři po boku maminčina mazánka, lakomce, ironika nebo suchara. Stručně a jasně, vztah sice obvykle nebývá ve všech směrech ideální, ale trápit se po boku nenapravitelných typů mužů, nebo těch, jejichž podivnůstky a zvláštnůstky vám často hýbají žlučí, neberte jako svůj životní očistec a zkuste se raději poohlédnout po někom, s kým budete mít přece jen aspoň někdy na dosah ráj na zemi. Zasloužíte si to.

Redakce