Když vás balí jeho kamarád

Mezi skutečnými mužskými přáteli existuje nepsané pravidlo, že kamarádova partnerka nebo manželka jsou pro něho tabu. Nejsou však všichni muži do morku kostí až tak férovými přáteli, a tak se může stát, že se jednomu z okruhu známých vašeho partnera zalíbíte natolik, že po vás takříkajíc “vyjede”. Dostáváte se tak do poměrně nepříjemné situace, protože nejhorší možný scénář, který občas umí napsat sám život, je ten, že se jednou bude partner rozhodovat mezi tím, zda uvěřit vám nebo svému dobrému kamarádovi.


Jak obtížně se vysvětluje situace, kdy vás partner přistihne při líbání s jeho super kamarádem, i kdybyste se v tu chvíli bránila jako divoká kočka, je jistě nasnadě. A říkat partnerovi, co se děje, když mluvíte o jeho nejlepším kámošovi už od dětství? To někdy je jako házet na stěnu hrách, nicméně pokud je jeho kamarád neodbytný, partner by se to od vás přesto aspoň v náznaku dozvědět měl. Jinak nikdy není jisté, zda by později věřil spíš vám, nebo “kamarádovu” zapřísahání, že jste ho provokovala a sváděla vy. Když by pak došlo na lámání chleba, ještě by společně s neodhaleným zrádcem mohli dojít k závěru, který popisuje jeden vtip, totiž že ženy jsou jako tramvaj, není nutné se za nimi honit, stačí počkat, než přijede další.

Pro budoucnost vašeho vztahu se i to, co začne celkem nevinně, může stát fatální. Vaše upozornění partnerovi vždy dobře zvažte a berte ho jako krajní řešení. Může mít totiž různý dozvuk, od jeho útoku na kamaráda za to, že se vás chtěl i jen dotknout, po pocit velké deziluze, že ho takto zradil někdo, komu do té chvíle bezmezně věřil. A s tím ruku v ruce může být zasazeno semínko nedůvěry ve vás, i kdybyste jinak byla čistá jako lilie – a to tím spíš, čím bližší kamarád to je. Takže rozhodně je lépe být vůči partnerovu kamarádovi tvrdá a ledově chladná hned od začátku a důrazně vyřčené “ne!” stojí na prvním místě. Pokud jste ráznější a nebo si na vás začne někde beze svědků příliš dovolovat, jistě víte, která citlivá místa v rámci “škádlení” úmyslným omylem zasáhnout.

Pokud má na vás kontakt, nic vám nebrání jej zablokovat, aby už od něho nechodily žádné problematické vzkazy, které by se třeba omylem dostaly do rukou partnera. A samozřejmě se snažte držet od něho co nejdál a doufejte, že ho časem zaujme jiný objekt zájmu. Partnera nyní můžete vyzývat spíše k samostatným pánským jízdám a sama se raději držet okruhu svých kamarádek. V případě, že není jiné zbytí, pak si na společnou párty pozvěte zmíněné kamarádky, zasvěťte je do situace a vytvořte si z nich ochranný štít. Pokud nebudete mít extrémní smůlu, časem tento jeho zájem vyprchá. A pokud by to došlo do krajnosti a partner by uvěřil kamarádovi a ne vám, možná je to signál, že by vám to i v jiných směrech v budoucnu společně neklapalo, proto je pak lepší raději nechat oba kamarády na život a na smrt daleko za sebou.

Redakce