Aby spodní prádlo dlouho bylo jako nové


Při běžném nošení je tento kousek prádla skrytý, dennodenním používáním, pokud nemáte 365 kusů kalhotek a podprsenek na každý den, se navíc prádlo opotřebovává, ale hlavní zásah dostává obvykle při nešetrném praní. Přitom se často nejedná o žádné levné kusy, zejména v případě podprsenek, a je třeba o ně patřičně pečovat. Pěkné spodní prádlo, které není zašedlé, natož potrhané, je dobrou vizitkou každé ženy, i když není vidět a nechystáte se s ním právě ohromit nějakého nového či stávajícího partnera.Zkušené ženy potvrzují, že je třeba nosit pěkné, čisté prádlo v pořádku každý den, protože nikdy nevíte, jak se ten den vyvine a skončí. Prádlo je proto nejlépe prát v ruce se šetrnými pracími prostředky. Vhodnou volbou může být i malá ruční pračka, kde nebudete mísit krajkové a jiné snadno poškoditelné kousky s dalším prádlem. Oddělené praní vám pomůže také ke snížení rizika, že se vyklouznutá kostice z podprsenky dostane do vnitřku pračky a zaplatíte nemalou sumu za její opravu. Pokud využíváte gelové vycpávky, ty je pak samozřejmě nutné preventivně vyndat předem, aby se nepoškodily.

K praní spodního prádla se nedoporučuje přidávat aviváž, protože ta často podporuje jeho rychlé neestetické a nežádoucí zešednutí a zežloutnutí. S pracím práškem také nemusíte příliš plýtvat a čističe skvrn používejte jen při skutečně silném znečistění. Jejich mikroskopické zbytky mohou podráždit vaši citlivou pokožku na prsou.

Pokud se praní v pračce nevyhnete, vkládejte do ní jen opravdu běžně nošené kusy. A kromě toho si – zejména pro podprsenky s kosticí – připravte, ušijte nebo kupte, speciální látkový pytlíček na zavazování, do kterého je před praním v pračce vložte. Snížíte tak na minimum riziko, že se vyklouznutá kostice dostane až do vnitřku pračky a poškodí ji. Pro ty kusy spodního prádla, jejichž poškození by vás mrzelo, si udělejte vždy aspoň chvilku času, třeba během večerní očisty. Je to otázka pár minut, které prodlouží životnost i pěkný vzhled prádla o dlouhé týdny i měsíce.

Redakce