Festival kávy v Olympii Brno


Do České republiky míří unikátní výstava historických kávovarů Collezione Enrico Maltoni. Ojedinělá expozice se představí na konci března v rámci Cafe Festivalu v nákupním a zábavním centru Olympia Brno. Duchovním otcem výstavy je nadšený italský sběratel a vědec Enrico Maltoni, který zasvětil dvacet let výzkumu, hledání a následně restaurování starých kávovarů. Od 26. března do 5. dubna 2009 budou prostory nákupního a zábavního centra Olympia prostoupeny vůní kávy, která je leitmotivem celé akce.


V roce 2001 poprvé v Itálii představil svoji kolekci dvou desítek unikátních exponátů, jimiž vypráví jedinečný příběh kávové kultury od počátku 20. století až do nového milénia. Výstava je ojedinělá už jen tím, že se jedná o vůbec první počin tohoto druhu na světě. Viděli ji tisíce návštěvníků nejen v Itálii, ale i v mnoha světových metropolích. Koncem března konečně také zavítá do České republiky.

Kromě zhlédnutí výstavy kávovarů se proto mohou návštěvníci těšit na atraktivní program, jehož součástí budou soutěže, exhibice a ochutnávky. Kávoví mistři v soutěži Latte Art předvedou, co všechno je možné pomocí různých technik vytvořit na kávové pěně. Všichni, kdo mají rádi barmanské show, budou nadšeni z Coffee in Good Spirits aneb kávy ochucené alkoholem. Ochutnávka kávy Cup tasting bude mít i charitativní podtext: výtěžek z degustace poputuje na konto Linky bezpečí. Pro každého návštěvníka bude jistě poučné naučit se správnou techniku vaření kvalitní kávy, aby navíc prospívala zdraví.

K dalším zajímavostem akce patří výstava fotografií z fair trade plantáží či obdivuhodná sbírka kávových mlýnků. Velkým lákadlem pro návštěvníky jistě bude příprava největšího cappuccina na světě do speciálně vyrobeného 200kg šálku s obsahem 2000 litrů. Kavárenskou atmosféru dokreslí fotografie stylových italských kaváren a patentů souvisejících se stále se zdokonalujícími technologiemi kávovarů.

Kde: v prostorách brněnské Olympie

Kdy: od 26. března do 5. dubna se zajímavým programem vždy od 14 do 19 hodin, o víkendu od 11 do 19 hodin.

Zdroj a více informací: www.olympia-centrum.cz

-red-