Přitažlivost vysokých mužů

vysokymuz_m
Pokud ženě příroda nadělila výšku o nějaký ten centimetr nad průměr, pravděpodobně se z toho příliš neraduje, kromě jiného se jí tak poněkud zužuje výběr partnera. A to i přesto, že v dnešní době se již zdaleka tolik nehledí na to, zda je dodrženo nepsané pravidlo, že muž musí být vyšší než žena. Kdesi uvnitř každé ženy však je biologicky vepsáno hledání toho nejsilnějšího “samce”, a tak urostlí muži mají své nepopiratelné kouzlo. Nadprůměrná výška proto mužům přidává na atraktivitě. Se zalíbením k nim vzhlíží i drobné ženy, takže nebývá výjimkou pár, kdy je partner od partnerky vyšší i o dvě hlavy.Hledání ideálního partnera je červenou nití, která se vine životem každého, a výška je jen jedním z udávaných kritérií, přesto je pro někoho stále poměrně důležitá. Pokud některé babičky zahlédnou vedle své vnučky muže byť jen o pár centimetrů menšího než ona, často se neudrží a doporučí jí aspoň, aby nenosila vysoké podpatky. Touhle radou by se však rozhodně dnes již žádná žena neměla řídit. Nikdo přece nemůže nikomu určovat, aby kvůli ohledům na okolí nenosil to, co se mu líbí, ba dokonce mu i sluší. Vždyť je všeobecně známo, že přiměřeně vysoké podpatky podtrhují krásu ženské nohy.

Vztahy by se zkrátky měly na prvním místě řídit zákonem přitažlivosti, vzájemného souznění i tolerance, s níž partnerovi velkoryse “odpustíte” několik centimetrů méně, tak jako on zase vám těch několik, co máte k ideálnímu výškovému poměru navíc. Pro úplnost a v neprospěch menších mužů však mluví i vědecké studie. Menší muži zkrátka nejsou tolik IN z evolučního hlediska. Vysocí muži mívají podle průzkumů více dětí a také ženy jednoznačně jejich výška značně přitahuje. Pokud tedy máte jasně stanovenou prioritu v podobě vysokého muže, příliš s tím nenaděláte, může za to totiž obecná evoluce.

Vědci z polské univerzity ve Vratislavi kvůli potvrzení své teorie o přitažlivosti vysokých mužů prostudovali lékařské záznamy cca 5000 zdravých mužů ve věku mezi 25 až 60 lety, kteří se nechali tamních nemocnicích v předchozích letech ošetřit. Zajímala je výška mužů a počet jejich dětí. Navíc nezapomněli na vývojový faktor, totiž skutečnost, že starší generace byly obecně menší než ty mladší. Výsledky této studie prokázaly, že muži menších postav patří v průměru k mužům s méně dětmi, ba bezdětným, než jejich vyšší protihráči. Zdá se tedy, že ženy skutečně dávají přednost vyšším mužům. Vysocí silní muži jsou zkrátka už dlouhá staletí spojováni s obrazem síly, zdraví, štěstí a úspěchu.

Redakce