Přitažlivost ženatých mužů

dvaspolu_m
Na počátku zamilování do ženatého muže může stát prostý fakt, že o jeho závazku ani nevíte, jenže mnohé ženy by mohly potvrdit, že se tak stává i v případě, že víte, že je zadaný či ženatý a stejně se zamilujete. Jako by kolem sebe měli nějaké zvláštní fluidum. Dobře vypadají, bývají úspěšní, upravení, ale při bližším ohledání se zdá, že mají v očích stopu zvláštního smutku. A to ženy přivábí.Někteří muži se přitom jen v průběhu let v blízkosti žen, nebo i jen té své vlastní naučili využívat ženské slabosti. Zjistili, že pokud se nějaké ženě začnou svěřovat s nějakým osobním problémem, ženy to za nimi vábí a vyjadřují jim pochopení a některé se dokonce takto do nich zamilují. Jako kdyby platilo známé: z počáteční lítosti se časem zrodila láska.

Zaslepenost mnohých zamilovaných žen je velká. Muži je přitom někdy dokážou skutečně téměř utáhnout na vařené nudli. Máte vlastní zkušenost, nebo si vzpomínáte, co vám řekla nějaká z vašich kamarádek? Nepronesly jste náhodou vy nebo ony větu: když on si se svou ženou vůbec nerozumí a je s ní jenom kvůli (…dětem, …tomu, že ji lituje, atp.) Mohla by to snad být někdy i pravda, jenže velmi často je to pouze pohodlná manipulace, na kterou žena snadno a ráda skočí a dokáže si na tomto vratkém základě vystavět celý sen o společné budoucnosti, o tom, co bude jednou, až… A přitom někteří muži na žádné podobné “až” nikdy prakticky nepomyslí. Láska některých žen bývá skutečně slepá.

Zamilovanost – zvláště tu počáteční – však ovlivnit nelze, a i když si ženy uvědomují, že možná berou dětem otce nebo jiné ženě manžela, nedokážou si pomoci. Tajně přitom doufají, že se vše jednou vyvine v jejich prospěch, a to i přesto, že jim muži jasně vymezí pravidla určená výhradně pro milenky. Jenže cit vzniká často velmi rychle, bez účasti zdravého rozumu, ani nevíme jak.

Na rozdíl od ženatého muže však ženě v postavení milenky hrozí mnohem větší riziko poškození společenské prestiže, zatímco muž si ji naopak s krásnou ženou po boku může vylepšit. A i to bývá důvod, který mužům hraje do karet. Milenka však nemívá obvykle vyhráno ani v okamžiku, kdy se muž skutečně rozvede. Stává se, že poté změní svůj život tak radikálně, že ze svého života vypudí i ji a začne budovat raději vše komplet od nového počátku.

Pokud vám tedy muž tvrdí, jak moc si se svou ženou nerozmí a slibuje rozvod, pro jehož odklad se vždy najde nějaká překážka, nedoufejte, že se to změní a raději hned vztah ukončete. Přinesl by vám víc bolesti než radosti. Výjimky potvrzující pravidlo jistě existují, ale poznat je lze velmi obtížně. Nejjistější je potkat se se zklamaným mužem až po rozvodu, jenže život se takto nedá naplánovat. Proto je třeba se snažit časem po opadnutí první vlny zamilovanosti zapojit i zdravý rozum.

Redakce