Jak jsem potkala darek.cz

lampicka_medvidek_mVánoční čas přináší s sebou nostalgické vzpomínky. Kapr ještě den před Štědrým večerem naposledy mává ploutví ve vaně, druhá várka napečeného cukroví (protože ta první zmizela dřív, než stihla vychladnout) naplňuje vzduch vůní vanilky a každou sváteční svíčku zapaluji se vzpomínkou na ty, kdo už mezi námi nejsou.


Nejvíc vzpomínám na dědu. Vánoce zdánlivě nijak neprožíval a dárky kupoval zásadně poslední den, kdy to bylo možné. Na poslední chvíli. Dnes si říkám, jestli to s těmi jeho nákupy nebylo třeba tak, že se ve skutečnosti po dárcích po očku díval již v předstihu, kdy jen soustřeďoval nápady, a pak už vyrážel najisto. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak by mohl stihnout opatřit tak pěkné dárky, jaké nám právě on dával.

Já jsem přesně opačný typ. Nemít žádné dárky nakoupené s dostatečným předstihem, ať již se jedná o dárky k Vánocům, dárky k narozeninám, nebo k svátkům či jakýmkoli jiným příležitostem, to je pro mě něco nepředstavitelného. Pravdou je, že někdy se hrozně špatně hledá inspirace, ale naštěstí žijeme v internetové době, a tak když jsem jednou zase bloumala v myšlenkách nad svátečními nákupy, napadlo mě do okénka prohlížeče vyťukat adresu www.darek.cz. A ejhle, skutečně se přede mnou objevil dárkový obchod a rozhodně ne špatný! Ba právě naopak.

I letos v předvánočním shonu jsem nezapomněla přijít se do tohoto dárkového obchodu podívat a hned jsem si všimla, že kromě širší nabídky se změnil i celý vzhled. A řekla bych, že k lepšímu, i když i ten původní se mi líbil. Však ono se trefně říká, že zvyk je železná košile. Ale na nový design jsem si zvykla rychle.

Vždy se mi líbilo, že zde mohu vybírat dárky podle ceny, a nyní nově také podle toho, zda dárek potřebuji pro muže či pro ženu, stejně jako si mohu nyní zvolit i výběr i pro určitou slavnostní příležitost (narozeniny, Vánoce). Rozdělení je tu dokonce i podle věkové kategorie. Bavilo mě prozkoumávat filtry a pokaždé jsem zde spolehlivě našla potřebnou inspiraci. I letos.

Je za pět minut dvanáct, ale pokud jste jako můj děda, třeba je to právě ten správný čas, takže vzhůru na nákupy!

Zdroj a fotografie: www.darek.cz