V čem si muži a ženy nejvíce lžou?

Těžko byste hledali manželský či partnerský pár, kde by muž nebo žena partnerovi někdy nezalhali. I kdyby se mělo jednat jen o drobnou, nebo milosrdnou lež. Výzkumy však ukazují, že v případě četnosti lhaní by si muži a ženy mohli podat ruce, jen každý lže trochu jinak.


Muži častěji lhaní doprovázejí výraznější mimoslovní komunikací, zvýšeným tónem hlasu, netrpělivostí, nervózními posunky, utahováním kravaty. Ženy zase poposedávají, nepřirozeně mrkají víčky, nebo se nuceně smějí.

A v čem si podle výzkumů muži a ženy nejčastěji lžou?

1. V otázkách sexu (zvlášť v delším soužití)

Ženy předstírají orgasmus a muži tají své skryté erotické touhy a přání. Obě strany se tak snaží neztratit svého partnera.

2. Ve věcech financí

Ženy maskují nákup nových bot tvrzením, že už je mají dlouho, nebo že jsou z výprodeje. Muži zase tají, kolik je stál večírek či akce s kamarády, kdy z čirého hecu zaplatil za celou hospodu. Ani jeden nechce být za marnotratného sobce.

3. Z pohodlnosti a zbabělosti

Neobvykle vysoký účet za telefon musel podle ženy vzniknout chybou na straně operátora, a ne několika posledními hovory se znovunalezenou kamarádkou. Muž za práci “přesčas” skrývá i akce s kamarády v různých zábavních podnicích. Nechtějí si vzájemně přiznat, že potřebují společnost také někoho jiného, než svého partnera.

4. Z nedostatku sebevědomí

Žena si nechá doručit květiny od tajného ctitele, muž se zase hlasitě chlubí úspěchy v zaměstnání a pochvalou od šéfa. Drobné podvůdky mají zvýšit jejich cenu v očích partnera, aby je nepřestal milovat…