Za špejli ve Špejli

V oblasti gastronomie se občas objeví zajímavý koncept, který stojí za zmínku. Jen málokdy jde o koncept, který je úplně jedinečný, ale stačí, aby byl nový v dané lokalitě a především něčím zajímavý. V posledních dnech se v Praze hodně mluví o nové restauraci v centru Prahy, v Jindřišské ulici, kde vyrostlo netradiční bistro. Platí se tu totiž za špejle.


A Špejle je také jednoduchý a snadno zapamatovatelný název restaurace. V nabízených pokrmech jsou zapíchány špejle, tedy minimálně jedna, a tak ve výsledku se po jídle spočítají špejle, které se z jídel během konzumace vyjmou a odloží vedle, a z tohoto počtu se odvíjí účtovaná cena. Na počátku roku 2017 je hodnota jedné špejle jednotných 29 Kč za kus.

Není pochyb o tom, že se v posledních dnech zvětšuje počet zájemců a zvědavých návštěvníků, na špejlích jsou spíše menší porce jídla, což vyhovuje každému, kdo často váhá mezi výběrem z více jídel. Zde může po libosti ochutnat od každého něco a v součtu tam nemusí nechat nějak horentní částku.

Popsaný koncept se mi líbí, a tak Špejli držím palce. 🙂   Špejle na FB >>