Ozvěny prvních reality show – Pevnost Boyard, Kdo přežije…

Někdo žánr reality show nemá v oblibě, ale já osobně některé z nich čas od času sleduji, hlavně však s nostalgií vzpomínám na první pořady, které možná všechny tak úplně reality show nebyly, některé spíš byly soutěžemi, ale pro zjednodušení je hodím pod jednu pokličku a jsem ráda, že dnes v některých klasických formátech vidíme i Čechy.


Měla jsem ráda ty někdejší první čtyři série Kdo přežije (americké verze Surivora) na TV NOVA, s napětím jsem zejména sledovala i soutěžení v Pevnosti Boyard. V paměti mi utkvěly Hry bez hranic, Poklad na ostrově Pago-Pago, nebo třeba Stopa Xapatanu, o které jsem se nedávno dočetla, že skončila kvůli smrtelnému zranění někoho ze zúčastěných.

Kdysi jsem neopomněla zhlédnout českou verzi Trosečníka (ano, moderoval ji Marek Vašut a zvítězila v ní modelka Hana Mašlíková). Nedávno pak na Slovensku běžel Ostrov a v současnosti na TV NOVA běží další trosečnická série, opět česká, Robinsonův ostrov, která celkem má už vícero světlých momentů a jsem zvědavá, jak dopadne. Rozhodně nad ní fanoušci tohoto typu pořadů nemusejí lámat hůl.

Ale nejvíc mě zaujaly první díly Pevnosti Boyard s českými týmy, které byly odvysílané v loňském roce. A po dlouhém čekání se konečně dočkáme dalších dílů, a sice od soboty 4. března na TV PRIMA od 20:15. Tak to se po výkonech pánů Jakuba Koháka či Jana Čenského opět začínám těšit.