Signály, že to muž myslí vážně

Ne vše stojí na slovech, někdy je vyznání Miluji Tě používáno tak často, že se ocitá na úrovni pozdravu. Ukazuje se, že mnohdy je důležitější řeč těla než slova. Příkladem lásky se tak stávají chvíle, kdy se jeden partner postaví za druhého přede všemi, rodinou, přáteli, kolegy. Někdy tak učiní dokonce i ve chvíli, kdy tuší, nebo ví, že partner nemá tak docela pravdu. To si však s ním (podle závažnosti) vyříká někde o samotě.


Existuje několik obecných znaků, na nichž se shodují mnozí odborníci na vztahy, které ukazují, že to s vámi partner myslí vážně, tedy i to, že se jedná o pevný vztah, který má šanci, že vydrží.

Je to o dárkách? Ne, ale o pozornosti

Dárkům se často také říká pozornost, ovšem rozhodně nelze říci, že krásné a drahé dary v podobě květin, šperků a bonboniér vypovídají něco o tom, že jde o vážný vztah. Někdo tak činí jen proto, že ví, že se to očekává, někdy je to dokonce to zástěrka skrývající něco jiného.  Skutečná pozornost vychází z maličkostí, každodenní pomoci a dělání drobných radostí, nechávání milých vzkazů, nezapomínání na opravdová přání partnera. Nejedná se o nic povrchního s puncem pozlátka, ale někdy i o méně efektní, zato upřímnější vstřícná gesta.

Opravdu chce trávit čas s vámi?

Ze začátku je to přirozené, lidé ve fázi zamilovanosti tráví velké množství času spolu. Ale to se časem změní, intenzita této potřeby i vášně klesá. A to je vcelku v pořádku, ovšem nesmí dojít k úplně radikálnímu převratu, kdy partner je pokaždé raději s kýmkoli jiným než s vámi.

Za mnohé může i rychlá doba a stres a pracovní zaneprázdněnost, ale kdo má opravdový zájem o druhého, vždy si na něho čas najde.

Projevuje skutečný zájem?

Už se dokázal rozhoupat a představit vás rodině a kamarádům? Neznamená to, že vás nyní všude bere s sebou, protože každý potřebuje – zvlášť s přáteli – trávit čas i sám, abyste si pak i měli o čem vyprávět, takže je fajn, když to máte zařízeno podobně, ale pokud vás stále drží stranou všeho, věříte, že to s vámi myslí vážně?

A pak je tu ještě druhá strana mince, partner by měl také mít zájem a projevit ochotu seznámit se s vaší stranou rodiny, s vašimi přáteli. Projeví tím jednoduše všeobecný zájem nejen o vás, jako o svou partnerku, ale i o vaše zájmy, prostředí, kamarády atd. A to je velmi důležitý ukazatel.

Máte v něm zastání?

A vracíme se na začátek článku, nikdy není dobře, když se k vám partner nehlásí, nezastane se vás, dokonce to vypadá, že pro něho hrajete tzv. „druhé housle“. Je potřebné vzájemně se podporovat. Důležité je vědomí, že partner tu pro vás bude vždycky. Zvlášť zastání v konfliktu s tchyní, tedy s partnerovou matkou, nebo s jeho velmi dobrým kamarádem, může ukázat, jak moc vás miluje.

Tvoříte jeden tým?

Dnes je moderní dávat na sociálních sítích na odiv společné fotky se spoustou srdíček, ale může to být ve skutečnosti jen další pozlátko, aby ostatní záviděli. Ve skutečnosti je mnohem důležitější to, co nikdy jiný, než vy dva nevidí. Nezpochybnitelný všudypřítomný pocit, že spolu s partnerem vytváříte propojenou, skvěle fungující a sebevědomou jednotku. Tým spolupracující na plnění společných cílů a snů.

Vyjadřujete souznění i beze slov?

Samozřejmě, že i slova, co si s partnerem říkáte, jsou důležitá. Skutečné city však lidé nevyjadřují pomocí vět, ale dávají je za vás najevo vaše těla. Důležitý je způsob, jak na vás drahá polovička kouká. Velkou roli hrají také letmé dotyky, hlazení, něžnosti, bez sexuálního podtextu.

A co nejvíce posiluje zamilovanost? Paradoxně to bývají chvíle, kdy spolu nejste, o to raději se pak k sobě vracíte. Tak na to nezapomínejte, tedy hlavně v případě, kdy máte tendence partnera příliš svazovat k sobě. Víc získáte, když si občas budete navzájem chybět.