Krásná tvář se krásně tváří zevnitř

Je důležité uvědomovat si, jak člověk působí navenek. Určitě je mnoho pravdy na tom, když se mluví o krásné oduševnělé tváři, či o tom, že krása z někoho vyzařuje zevnitř. Není každý den stvořený ze samých radostí, ale přesto stojí za to se někdy nad tím, zda vyzařujeme něco krásného ze sebe, zamyslet.


Usmívejte se

Zkusili jste ověřit si někdy v praxi, že základem úspěchu je úsměv? Pokud ještě ne, je čas to zkusit. Ostatně, je jisté, že kdo se od rána do večera jen mračí, nikdy pro nikoho atraktivní a přitažlivý nebude. A úsměv přitom nic nestojí. Dokonce i tzv. “vynucený” úsměv podle vědců aktivovat v mozku centrum, které pak zlepšení nálady zajistí.

Mějte ráda své tělo

Kdo je přesvědčený sám o sobě, že je nevzhledný, nosatý, ušatý, obézní, malý, či naopak vysoký, z toho navenek sex-appeal vyzařovat nebude. A přitom – když se kolem sebe rozhlédnete, zdaleka nejvíc nezáří  a nepoutají zájem okolí jen vysoké štíhlé modelkovské ženy. Vtip je v tom, zvýraznit na sobě to hezké a na to upozornit, jiné nedostatky tak snadno zaniknou a rázem nebudou důležité.

Oblečte si, co vám sluší

Okolí a módní časopisy udávající trendy je třeba brát s nadsázkou, protože asi není nejrozumnější oblékat se do zelené, když vám evidentně nesluší. Minisukně, odhalené bříško, to si může dovolit opravdu jen málokdo. Přitom přiměřeně dlouhá sukně s rafinovaným rozparkem umí udělat zázraky a přitahuje pozornost a fantazii mužů někdy i víc, než minisukně. Rafinovanost je sexy a důležité je také cítit se v oblečení dobře. Občas nezaškodí nebát se experimentů, ale nic se nesmí přehánět. Ideální cestou je cesta za svým vlastním stylem, a pokud si nevíte rady, nechte si občas poradit kamarádkou, nebo třeba i specialistou. Dnes je tolik možností.

Ukažte svou inteligenci a věřte si

Inteligenci nikdy není pozdě podpořit sebevzděláváním a četbou. A nemusí to být nějaké super vědecké obory, které rozšiřují obzory. Někdo se může stále zdokonalovat třeba ve vaření, jiný se najde ve zkoušení sportovních disciplín, další vyrazí na přednášky o historii, začne s cestováním, i kdyby jen po nejbližším okolí.

Zájem o dění, o druhé lidi a snaha být v pohodě se velmi cení. S tím jde ruku v ruce snaha nehledat na sobě jen samé chyby, ale naopak to, v čem vynikáte. Tak podpoříte své sebevědomí a zahodíte mnohdy falešnou skromnost. Kdo zná svou cenu, je přitažlivý, a kdo umí být navíc i zábavný, je okolím velmi žádaný a vyhledávaný. Možná je vše výše popsané téměř nedostižný ideál, ale nic nebrání tomu, snažit se k němu stále přibližovat. Celý život může být cestou ke zlepšení, stačí jen vykročit správným směrem.