Blíženci
Charakteristika znamení Blíženci

Znamení ve kterém se narodili Blíženci, poukazuje na to, že mají dvojí povahu. Někdy jsou velmi dobrotiví, laskaví a pokorní, jindy zase úplně bezcitní. Jsou velmi schopní a široce nadaní, ale těžko se rozhodují pro něco trvalého. Když se do nějaké věci pustí, rychle ji odloží a začnou s novou. Podobně to bývá i s jejich přáteli.

Učí se velmi lehce a velmi rychle a jsou velmi čilí. Pochopí každou situaci, jejich čilý duch se umí všemu přizpůsobit. Jsou dobří řečníci. Jinak jsou to lidé velmi zvědaví. Když poslouchají něco, co je zajímá, chtějí se dostat každé věci na kloub Jsou nestálí, snadno mohou zradit své přátele a v konečném důsledku stát se i jejich nepřáteli.

Blíženci – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení jsou prostředně velcí, někdy až vysocí a štíhlí. Na tváři, úzké, trochu oválné, vynikají silně výrazné rysy. Brada bývá trochu delší než u ostatních lidských typů. Obyčejně mají dlouhé ruce, velmi často pěkné oči. Pro tento druh lidí je charakteristická čilá pohyblivost. Chůzi mají obyčejně rychlou a živou.

Povaha

Už i znamení, v kterém se narodili, poukazuje na to, že mají dvojí povahu. Někdy jsou velmi dobrotiví, laskaví a pokorní, jindy zase úplně bezcitní. Jejich neklidný duch je věčně v činnosti. Stále hledá něco nového. Protože jsou velmi schopní a široce nadaní, těžko se rozhodují pro něco trvalého. Když se do nějaké věci pustí, rychle ji odloží a začnou s novou, kterou po čase vytlačí další.

Podobně to bývá i s jejich přáteli. Lidé tohoto typu se velmi lehko pro někoho nadchnou, ale po krátkém čase mají hned přítele nového, který se jim momentálně zalíbil.

Učí se velmi lehce a velmi rychle a jsou velmi čilí. Lehce se vžívají do nových věcí
Typickou vlastností lidí narozených ve znamení Blíženců je řečnický zápal
Jinak jsou to lidé velmi zvědaví. Když něco poslouchají, co je zajímá, chtějí se dostat každé věci na kloub.

Láska

Na city těchto lidí se můžeme spolehnout jen zřídka. V prvním zápalu jsou velmi okázalí a svou lásku potvrzují novými a novými vyznáními. Přitom jsou přesvědčeni, že jejich city nemohou nikdy oslábnout a že nikdy nedokáží opustit milovanou osobu.

Rozpoložení jejich duše jsou většinou velmi hluboká. Rádi a lehce mění předmět své lásky. Tím ovšem způsobují mnoho utrpení, lítosti a žalu.

U těchto lidí nejednou přichází k prudkým změnám. Jejich náruživost se lehko změní ve strašnou nenávist. Nezřídka se stává, že lidé narození ve znamení Blíženců milují současně dvě osoby. V rodinném životě často nacházejí oporu, která jim dosud scházela, a nakonec se stanou pozornými a příjemnými manžely.

Nejvýhodnějším spojením pro takovou osobu je manželství s člověkem, který se narodil ve znamení Vodnáře nebo i ve znamení Vah; u posledních se však někdy vyskytuje silněji sklon k časté změně názorů. Velmi harmonické může být manželství s osobou narozenou v Kozorohu anebo Lvu.

Povolání

Lidé narození ve znamení Blíženců mají velký talent pro obchodní podnikání. Ihned zpozorují všechno nové a v duchu si už představují výhody a zisky. Protože dokáží každého snadno přesvědčit, jsou z nich dobří prodavači, agenti nebo obchodní cestující.

Obyčejně mají dvoje povolání. Jinak se mohou dobře uplatnit též jako právníci nebo žurnalisté.

Nemoci

Blíženci nemívají příliš silnou konstrukci a velice si musí chránit své zdraví. Většinou velmi rychle nastydnou. A protože jejich plíce jsou nejcitlivější, musí být velmi opatrní. I jejich nervy jsou dost labilní. Stálý neklid, změny, vzruchy, námaha a přepracovanost je předčasně činí nervózními. Ženy narozené v tomto znamení mají velký sklon k hysterii.

Zdroj: L. Jančo a kol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *