Býk
Charakteristika znamení Býk

Lidé narozeni ve znamení Býka jsou velmi klidní, trpěliví a nenároční. Milují především klid a pohodlí. Bývají konzervativní, těžko je přesvědčit o něčem jiném a novém.

Citově jsou přítulní a věrní. Jsou příliš odměření; ovšem ne proto, že by byli pyšní, v jejich případě můžeme spíš hovořit o vrozené plachosti. Jejich kladem je upřímnost a poctivost. Typickým znakem těchto lidí bývá velká pohodlnost.

V zaměstnání jsou však velmi usilovní a přesní. V lidech narozených ve znamení Býka je velmi vyvinuta láska k umění a všemu, co je krásné. V oblibě mají velmi dobrá jídla a rádi se oddávají smyslným touhám.

Býk – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení nebývají příliš vysoké postavy. Většinou mají vysoký zátylek a krátký krk, takže se nám zdají, že jsou zavalití. Jejich ramena jsou kulatá a široká, tvář dosti široká a kulatá, s dobrou zdravou barvou. Čelo mají nízké a nos krátký. Jejich oči jsou velké. Pohled mají mírný a melancholický

Povaha

Lidé narození ve znamení Býka jsou velmi klidní, trpěliví a nenároční. V životě chtějí dosáhnout především klidu a pohodlí. Jejich náhledy jsou většinou konzervativní, těžko je přesvědčit o něčem jiném a novém. Zřídka se dají ovlivnit a své názory obhajují tvrdě a velmi umíněně. Život si nechtějí komplikovat žádnými novotami, drží se houževnatě věcí, na které si už zvykli. Citově jsou přítulní a věrní.

Typickým znakem těchto lidí bývá velká pohodlnost. Nenávidí jakoukoliv námahu. Neradi chodí mnoho pěšky. Jsou chvíle, kdy se jim dokonce nechce ani přemýšlet. Ale v zaměstnání jsou velmi usilovní a přesní. Z práce však nemají velkou radost, ale můžeme jim závidět jejich smysl pro povinnosti.
Jsou mírumilovní, ke svým nejbližším velmi dobří a shovívaví, vždy ochotni pomoci. Ačkoliv jsou odměření a klidní, přece se dokáží velmi rozčílit, vydráždíme-li je natolik, že zapomenou na všecko, co se kolem nich děje. Takové výbuchy jsou obyčejně velmi prudké a těžké je zastavit je.
Oblibují si jen dobrá a velmi dobrá jídla a rádi se oddávají smyslným touhám.

Láska

Takoví lidé nepatří ani mezi nadšence, ani mezi idealisty. Lásku berou jen z přirozené stránky, nesnášejí dvoření a vůbec neznají sentimentality. Tvrdošíjně a vytrvale se ucházejí o osobu, která je zajímá.
Ačkoliv jsou jejich erotické pudy velmi silné, jako milenci jsou málo aktivní, těžko od nich můžeme očekávat jasné vyznání lásky. Jako manželé jsou věrní, přítulní a rádi se zdržují doma.
Partnery pro život měli by si volit mezi lidmi narozenými ve znamení Kozoroha nebo ve znamení Panny. Mimořádně příjemné by mohlo být takové spojení s osobou, která se narodila ve znamení Ryb.

Povolání

Protože lidé narození ve znamení Býka mají velký smysl pro povinnosti, můžeme s nimi počítat na zodpovědná místa. Jsou nejen svědomití a spolehliví, ale dokáží se postarat i o to, aby všichni jejich podřízení byli odpovědní, přesní a spolehliví Při práci uvažují střídmě a logicky.
Protože mají vrozenou touhu po penězích, na každé práci si dávají velmi záležet. Výborně se osvědčují jako zemědělci, zvláště jako pěstovatelé ovcí. Nejlépe jim vyhovuje klidný a rozjímavý život na vesnici.
Z uměleckých směrů přichází v úvahu sochařství, zpěv a stavitelství

Nemoci

Lidé ze znamení Býka jsou náchylní jen k velmi málo chorobám. Bývají to onemocnění krční, jako zánět mandlí. Tito lidé však mají odpor k lékům. Když musí v nemoci užívat nějaké léky, dávají přednost přirozeným léčivým prostředkům, jako jsou byliny a jiné domácí léky.

Zdroj: L. Jančo a kol.