Lev
Charakteristika znamení Lev

Lvi mívají nejšlechetnější a nejvznešenější povahy. Všichni mají vrozenou zdravou pýchu a touhu po vládnutí. Vzbuzují úctu, ačkoli o to vůbec neusilují. Povahou jsou velmi veselí. Jsou většinou sebevědomí, úzkost, obavy a nejistotu vůbec neznají. Pomáhají při každé příležitosti, důstojným a taktním způsobem.

Lidé tohoto typu si vždy určují vysoké cíle. Nezřídka bývají pyšní a může se stát, že najednou někým nebo něčím velmi pohrdají. Jejich milostné city jsou velmi silné. Bývají velmi příjemnými společníky. Jsou to lidé, které skoro nikdy neopustí dobrá nálada a vůle a na které se snad ani nedokážeme hněvat.

Lev – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Postava lidí narozených v tomto znamení je obyčejně velká, horní část těla dobře vyvinutá. Vcelku budí silný a zdravý dojem. Tvář je oválná a má svěží barvu. Čelo je silné, ale nevystupuje, pleť je bez vrásek, vlasy zvlněné, oči živé a srdečné. Tito lidé mají velmi teplý a zvučný hlas.

Povaha

Lidé narození ve znamení Lva mají nejšlechetnější a nejvznešenější povahy. Všichni mají vrozenou zdravou pýchu a touhu po vládnutí. Mnozí z nich jsou výborní vládcové a vůdcové. Vystupují se samozřejmou důstojností. Vzbuzují úctu, ačkoli o to vůbec neusilují.

Povahou jsou velmi veselí. Všude, kde se objeví, šíři ovzduší tepla a veselosti
Pomáhají při každé příležitosti, a to tak důstojným a taktním způsobem, že se před nimi není třeba vůbec stydět. Tito lidé přímo pociťují potřebu dávat něco ze své velké síly i jiným.

Lidé tohoto typu si vždy určují vysoké cíle. Jejich způsob života má v sobě něco mimořádného.
Lidé tohoto typu jsou většinou ohnivé povahy. Mají veselé a ustálené názory a tak jsou velmi příjemnými společníky. Jsou to lidé, které skoro nikdy neopustí dobrá nálada a vůle a na které se snad ani nedokážeme hněvat.

Láska

V lásce jsou velmi spolehliví a pozorní. Nemají smysl pro milostné pletky a nejsou záletníky. Znají jenom skutečně upřímné vášně, a když někoho milují, mají ho rádi celou svou bytostí.
Málokdy je slyšíme mluvit o vlastních starostech.

Manželství s těmito lidmi se téměř vždycky vydaří. Jsou věrní a mají velice rádi děti. Ženy narozené v tomto znamení patří k nejlepším matkám. Jejich rodinný život je velmi krásný a harmonický.

Pokud jde o manželství, měli by se spojit s osobami narozenými ve znamení Skopce nebo Střelce, neboť s oběma typy si mohou dobře rozumět. Velmi výhodně mohou vytvořit svazek i s osobou narozenou ve znamení Vah nebo Blíženců.

Povolání

Protože Lvi mají vrozenou důstojnost a autoritu, hodí se nejlépe na významná reprezentační místa. Úspěšně se mohou uplatnit ve všech povoláních, kde mohou vést a rozhodovat.

Spolupráce s takovými lidmi je poměrně snadná a příjemná, neboť – i když jsou velmi sebevědomí – rádi se dají poučit.

Výborně se osvědčili jako zlatníci nebo klenotníci. Jako malíři, hudebníci nebo herci mohou dosáhnout mimořádných úspěchů. Jsou z nich výborní řečníci, jejich silná osobní přitažlivost spojená s imponujícím zjevem dokáže roznítit posluchače. Jejich jisté vystupování působí příznivě na dav.

Nemoci

Pokud jde o zdravotní stav, jejich organizmus je velmi silný a odolný. Zřídka trpí revmatismem. Jejich slabinou bývá srdce.

Lidé narození v tomto znamení mají rádi sluneční koupele. Dlouho trvající chmurné počasí je deprimuje. Velmi potřebují slunce, neboť udržuje v nich náladu a dává jim sílu. Umírají obyčejně na srdeční mrtvici.

Zdroj: L. Jančo a kol.