Rak
Charakteristika znamení Rak

Povahové vlastnosti lidí narozených ve znamení Raka jsou zdrženlivost, klid a přizpůsobivost. Většinou touží po pevné opoře. Ačkoliv jsou velmi váhaví a stydliví, přece jen touží, aby si jich někdo všiml. Bývají znepokojeni a nejisti i v těch nejobyčejnějších situacích.

Milují všechno romantické a tajemné a nezřídka jsou velmi pobožní. Jsou velmi přítulní a mají radost, když si mohou oživovat staré vzpomínky. Lidé narození ve znamení Raka jsou celkem nenároční a šetrní. Vystačí i s málo penězi, aniž by měli pocit nepříjemného omezení. Často sami nevědí, co by vlastně chtěli. Nezřídka se u nich projevuje i sklon k nepořádku.

Rak – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení mají masitou, zavalitou postavu. Krk nemají velmi dlouhý, ale zato dosti široký. Jejich tvář je okrouhlá a plná, pleť vypadá mdle . Brada je málo výrazná, nos skoro nepatrný. Oči jsou světlé a vodnaté, pohled trochu plachý a zasněný. Lidé z této skupiny jsou obyčejně bledí.

Povaha

Když si všimneme povahové vlastnosti lidí narozených ve znamení Raka, zjistíme, že jsou zdrženliví, klidní a přizpůsobiví. Většinou touží po pevné opoře. Potřebují člověka, na kterého se mohou spolehnout. Jejich nálada se rychle mění, čímž značně trpí.

Ačkoli jsou velmi váhaví a stydliví, přece jen touží, aby si jich někdo všiml. A mrzí je, když se tak nestane.

Ale třebaže jsou stydliví, někdy překvapí velkým nadšením. Milují všechno romantické a tajemné a nezřídka jsou velmi pobožní. Mají výbornou paměť, vzpomenou si i na nepatrný, zcela malicherný zážitek, přičemž nezapomínají ani na celkem zbytečné podrobnosti. Jsou velmi přítulní a mají radost, když si mohou oživovat staré vzpomínky.

Lidé narození ve znamení Raka jsou celkem nenároční a šetrní. Vystačí i s málo penězi, aniž by měli pocit nepříjemného omezení.

Láska

Lidé narození ve znamení Raka bývají velmi stydlivými nápadníky. Strach před blamáží jim brání, aby milované osobě vyznali svoje city, a nejednou je nutí, aby se celé dni skrývali. Výborně se hodí pro manželský život. Mají rádi svůj domov a svou rodinu a jsou hotovi obětovat za ni všecko.

Ženy narozené v tomto znamení jsou nejlepšími matkami, jaké si jen můžeme představit. Vůči manželovi se ani ve chvílích lásky nechovají jen jako milenky nebo manželky, ale spíš jako starostlivé matky.

K osobám narozeným ve znamení Raka se nejlépe hodí lidé narození ve znamení Ryb a Štíra.. Výhodné je i spojení s osobou narozenou ve znamení Panny, neboť ta má též ráda klid a spokojenost.

Povolání

Lidé narození ve znamení Raka se velmi dobře hodí pro povolání, v kterém mohou uplatnit svou výbornou paměť. V úvahu přichází například studium dějin apod. Ale štěstí mívají i v povoláních souvisejících s vodou a tekutinami. Proto se hodí i za námořníky, lodní inženýry, výrobce minerálních vod, lékárníky apod.

Mnozí z nich mívají velké herecké nadání a často dosahují i mezinárodních úspěchů. Ženy narozené v tomto znamení mohou být výborné ošetřovatelky, vedoucí sanatorií a zotavoven.

Nemoci

Lidé narození ve znamení Raka nejsou tělesně příliš silní. Nejcitlivější částí jejich organismu je žaludek. Poznají hned každé překročení v dietě, ale i každé duševní vzrušení má na žaludek vliv. Také jejich ledviny jsou dost choulostivé. Měli by se chránit příliš těžkých jídel.

Občas trpí chorobami krevními a revmatickými, ale ne tak často jako chorobami žaludku. Lidé narození v tomto znamení silně podléhají vlivu Měsíce a při jeho určitém stavu, jako je například úplněk, první čtvrt nebo poslední čtvrt, trpí mnozí z nich nespavostí anebo velkou nervozitou.

Zdroj: L. Jančo a kol.

2 komentáře u „Rak

  1. kiki

    Ten kdo tohle psal ví absolutní hovno o racích. Raci sou na peníze a pokud jích mají málo tak sou náladoví a pak trpí nespavostí . Měsíc je ovládá oni nejsou pod vlivem měsíce mají upřímné city které žádné znamení jiné nemá. Celkově se raci drží zpátky protože neplácají energii tam kde není potřeba. Ke svému životu potřebují jistoty a stálost opora je k ničemu pokud neví co bude pak jsou ještě více náladoví . Raci se neradi omezují a to i ve svých náladách pokud se musí tvářit jinak než chtějí jsou většinou unavení a znechucení a trpí přetvářka je sere a poznají jí i na ostatních lidech ale neřeší to . Mají zádi stálost jistotu peníze svou svobodu a potom až rodinu.

  2. kiki

    Ten kdo tohle psal ví absolutní nic o racích. Raci sou na peníze a pokud jích mají málo tak sou náladoví a pak trpí nespavostí . Měsíc je ovládá oni nejsou pod vlivem měsíce mají upřímné city které žádné znamení jiné nemá. Celkově se raci drží zpátky protože neplácají energii tam kde není potřeba. Ke svému životu potřebují jistoty a stálost opora je k ničemu pokud neví co bude pak jsou ještě více náladoví . Raci se neradi omezují a to i ve svých náladách pokud se musí tvářit jinak než chtějí jsou většinou unavení a znechucení a trpí přetvářka je sere a poznají jí i na ostatních lidech ale neřeší to . Mají zádi stálost jistotu peníze svou svobodu a potom až rodinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *