Rak
Charakteristika znamení Rak

Povahové vlastnosti lidí narozených ve znamení Raka jsou zdrženlivost, klid a přizpůsobivost. Většinou touží po pevné opoře. Ačkoliv jsou velmi váhaví a stydliví, přece jen touží, aby si jich někdo všiml. Bývají znepokojeni a nejisti i v těch nejobyčejnějších situacích.

Milují všechno romantické a tajemné a nezřídka jsou velmi pobožní. Jsou velmi přítulní a mají radost, když si mohou oživovat staré vzpomínky. Lidé narození ve znamení Raka jsou celkem nenároční a šetrní. Vystačí i s málo penězi, aniž by měli pocit nepříjemného omezení. Často sami nevědí, co by vlastně chtěli. Nezřídka se u nich projevuje i sklon k nepořádku.

Rak – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení mají masitou, zavalitou postavu. Krk nemají velmi dlouhý, ale zato dosti široký. Jejich tvář je okrouhlá a plná, pleť vypadá mdle . Brada je málo výrazná, nos skoro nepatrný. Oči jsou světlé a vodnaté, pohled trochu plachý a zasněný. Lidé z této skupiny jsou obyčejně bledí.

Povaha

Když si všimneme povahové vlastnosti lidí narozených ve znamení Raka, zjistíme, že jsou zdrženliví, klidní a přizpůsobiví. Většinou touží po pevné opoře. Potřebují člověka, na kterého se mohou spolehnout. Jejich nálada se rychle mění, čímž značně trpí.

Ačkoli jsou velmi váhaví a stydliví, přece jen touží, aby si jich někdo všiml. A mrzí je, když se tak nestane.

Ale třebaže jsou stydliví, někdy překvapí velkým nadšením. Milují všechno romantické a tajemné a nezřídka jsou velmi pobožní. Mají výbornou paměť, vzpomenou si i na nepatrný, zcela malicherný zážitek, přičemž nezapomínají ani na celkem zbytečné podrobnosti. Jsou velmi přítulní a mají radost, když si mohou oživovat staré vzpomínky.

Lidé narození ve znamení Raka jsou celkem nenároční a šetrní. Vystačí i s málo penězi, aniž by měli pocit nepříjemného omezení.

Láska

Lidé narození ve znamení Raka bývají velmi stydlivými nápadníky. Strach před blamáží jim brání, aby milované osobě vyznali svoje city, a nejednou je nutí, aby se celé dni skrývali. Výborně se hodí pro manželský život. Mají rádi svůj domov a svou rodinu a jsou hotovi obětovat za ni všecko.

Ženy narozené v tomto znamení jsou nejlepšími matkami, jaké si jen můžeme představit. Vůči manželovi se ani ve chvílích lásky nechovají jen jako milenky nebo manželky, ale spíš jako starostlivé matky.

K osobám narozeným ve znamení Raka se nejlépe hodí lidé narození ve znamení Ryb a Štíra.. Výhodné je i spojení s osobou narozenou ve znamení Panny, neboť ta má též ráda klid a spokojenost.

Povolání

Lidé narození ve znamení Raka se velmi dobře hodí pro povolání, v kterém mohou uplatnit svou výbornou paměť. V úvahu přichází například studium dějin apod. Ale štěstí mívají i v povoláních souvisejících s vodou a tekutinami. Proto se hodí i za námořníky, lodní inženýry, výrobce minerálních vod, lékárníky apod.

Mnozí z nich mívají velké herecké nadání a často dosahují i mezinárodních úspěchů. Ženy narozené v tomto znamení mohou být výborné ošetřovatelky, vedoucí sanatorií a zotavoven.

Nemoci

Lidé narození ve znamení Raka nejsou tělesně příliš silní. Nejcitlivější částí jejich organismu je žaludek. Poznají hned každé překročení v dietě, ale i každé duševní vzrušení má na žaludek vliv. Také jejich ledviny jsou dost choulostivé. Měli by se chránit příliš těžkých jídel.

Občas trpí chorobami krevními a revmatickými, ale ne tak často jako chorobami žaludku. Lidé narození v tomto znamení silně podléhají vlivu Měsíce a při jeho určitém stavu, jako je například úplněk, první čtvrt nebo poslední čtvrt, trpí mnozí z nich nespavostí anebo velkou nervozitou.

Zdroj: L. Jančo a kol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *