Štír
Charakteristika znamení Štír

Jsou neobyčejně bystří, všechno nové a neznámé velmi rychle pochopí. Zvláštní jsou také tím, že jednou jsou neobyčejně ochotní, podruhé nestrpí ani nejmenší odpor a krutě vystoupí vůči každému, kdo se jim nelíbí. Skoro současně mají chuť pomáhat i ničit.

Velice jim záleží na přátelích. Toho kdo se jim znelíbí však dokáží hanět na každém kroku, jen aby ho znemožnili. V tomto ohledu jsou velmi neúprosní. Jsou náramně zvědaví. Také s lidmi sympatizují často jen podle míry lichocení. Umějí je okouzlit a ovládnout.

Jejich typickou vlastností je velká genialita, projevující se slovy i skutky. Mají vždy nové a podivné nápady, často velmi dobré, ale nedokáží je realizovat. Ve společnosti jsou velmi zábavní a oblíbení. Svými způsoby každého upoutají. Zajímají se také o mystické věci.

Štír – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení bývají velmi vysocí a mají velmi pronikavé myšlení. Štíhlou sportovní postavu. Ženy často působí velmi křehce. Pleť mají světlou, až namodralou. Vlasy od světlých do středně hnědých tónů. Nejčastěji mají modré nebo zelené oči.

Povaha

Jsou neobyčejně bystří, všechno nové a neznámé velmi rychle pochopí. Obyčejně mívají originální názory, které s úplným fanatismem také obhajují. Když jim někdo odporuje, dokáží se trochu rozčilit.
Zvláštní jsou také tím, že jednou jsou neobyčejně ochotní a dokáží se celí angažovat, podruhé nestrpí ani nejmenší odpor a krutě vystoupí vůči každému, kdo se jim nelíbí. Skoro současně mají chuť pomáhat i ničit.

Velice jim záleží na přátelích. Pro kamaráda jsou ochotni obětovat vše a nic jim není příliš drahé, chtějí-li ho vidět spokojeného. Ale horší je to s tím, kdo se jim znelíbí. Ten pocítí nepřátelství se vší důslednou krutostí.

Všichni lidé narození v tomto znamení si potrpí na pochvaly a uznání. Chtějí stále slyšet, že jejich myšlení a výkony jsou uznávané. Také s lidmi sympatizují často jen podle míry lichocení. Umějí je okouzlit a ovládnout.

Jejich typickou vlastností je velká genialita, projevující se slovy i skutky. Ve společnosti jsou velmi zábavní a oblíbení. Svými způsoby každého upoutají.

Láska

Milují velmi vášnivě, nejvášnivěji ze všech jiných typů lidí. Pro lásku obětují vše. Když se zklamou, dokáží se úplně zřítit. V mnohých případech slepě poslouchají svého druha. Je pochopitelné, že pro druhé pohlaví jsou velmi přitažliví.

Manželství uzavírají z lásky. Ale v mnohých případech tento svazek dlouho netrvá, neboť svého druha usouží. Jsou velmi žárliví a velmi nedůvěřiví. Pro jejich panovačnost a hašteřivost není možno s nimi dobře vycházet.

Mnoho je i takových, co se po bouřlivém milostném životě zcela zřeknou erotiky a věnují se umění anebo náboženství.

Pro manželství se jim nejlépe hodí lidé narození ve znamení Raka nebo Ryb, protože sami jsou panovační a potřebují někoho, kdo by se jim dovedl přizpůsobit. Ale dobře se snesou i s osobou narozenou ve znamení Kozoroha.

Povolání

Při volbě povolání je třeba vzít v úvahu, že lidé narození ve znamení Štíra dokáží ovládat jiné. Mohou být dobrými důstojníky a vůdci.

Obyčejně mají velké nadání pro medicínu. Když se jí věnují, mohou být z nich dobří chirurgové. Protože dokáží kombinačně myslit, všechno vidět pronikavě a jasně, jsou také dobrými diagnostiky a snadno zjistí původ choroby. Mezi nimi však najdeme i dobré malíře, dokonce i lyriky.

Nemoci

Po stránce zdravotní jejich jedinou citlivou oblastí jsou pohlavní ústrojí. Lehko dostávají zápaly a jsou náchylní k nákazám. Někdy se u nich vyskytne i střevní choroba nebo poruchy zažívacího traktu, ale to už je řídký zjev.

Ženy mívají velké poruchy v menstruaci, ale i normální průběh je poznačen silnými křečemi a bolestmi. Tehdy jsou nervově podrážděné, citlivé a velmi sklíčené.

Zdroj: L. Jančo a kol.