Střelec
Charakteristika znamení Střelec

Povahově bývají tito lidé veselí a uvolnění. Neznají překážky a váhavost. Obyčejně jsou přísní a upřímní. Své názory si za žádných okolností neumějí nechat pro sebe. Život berou z jeho veselejší a snadnější stránky, jen zřídka se zaměstnávají duševními problémy. Rádi sportují, věnují se zvláště jízdě na koni a lovu. Následkem své prudké povahy jsou někdy mnohomluvní, ale nikdy nikomu nelichotí. Milují život v přírodě.

Tento typ lidí není možno omezovat. Jinak by ztratili pocit svobody a nezávislosti. Jsou velmi výbušní, hned je všechno rozčilí. Celkem jsou to lidé štědří, rádi něco darují a potom se těší z radosti jiných. Jinak jsou to lidé podnikaví a dobrodružní. Jsou dobyvační a touží po nezávislosti.

Střelec – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Lidé narození v tomto znamení mají většinou velmi štíhlou, elastickou postavu s nápadně dlouhýma nohama. Jejich čelo je vysoké, obočí tvoří krásný oblouk, nos je pěkně formovaný. Mívají pěkné, lesklé vlasy, které jim na spáncích rychle vypadávají. Zuby mívají zdravé. Barva pleti je velmi svěží. Celá postava, hlavně v starších letech, působí dojmem zdraví a síly.

Povaha

Střelci bývají lidé veselí a uvolnění. Neznají překážky a váhavost. Obyčejně jsou přísní a upřímní. Snad až tolik, že dokáží zranit druhé. Život berou z jeho veselejší a snadnější stránky, jen zřídka se zaměstnávají duševními problémy. Rádi sportují, věnují se zvláště jízdě na koni a lovu. Následkem své prudké povahy jsou někdy mnohomluvní, ale nikdy nikomu nelichotí.

Milují život v přírodě, a když se do ní delší čas nedostanou, cítí se jako ve vězení. Tento typ lidí není možno omezovat. Jinak by ztratili pocit svobody a nezávislosti. Celkem jsou to lidé štědří, rádi něco darují a potom se těší z radosti jiných. Když chtějí někomu pomoci, vyhazují peníze dost lehkomyslně. Přitom sami nejsou nároční a znají hodnotu peněz.

Jinak jsou to lidé podnikaví a dobrodružní. Jsou dobyvační a touží po nezávislosti. Jejich úsudek je logický, jsou vytrvalí, stálí a většinou se nehodí pro život v městě.

Láska

Jejich povaha je velmi ohnivá, lehce vzplanou. Když někoho mají rádi, milují ho s velkou vášní. V lásce jsou nedočkaví, ale přitom upřímní; netrápí se a netouží tajně. Milovanou osobu rádi obdarovávají, někdy skutečně dávají víc, než mohou. Zvláště muži se dokáží pro ženu zcela zničit.

Pro manželství nejsou tedy ideální, velmi rychle tu dochází k rozvodům. Ale pro manželství se nehodí ani ženy narozené v tomto znamení. Znají to a proto se často rozhodnou pro volný a nezávislý život. Jinak tyto ženy rády sportují a milují přírodu.

V manželství nejlépe vycházejí s osobami narozenými ve znamení Lva nebo Skopce. Tento druh lidí má totiž stejné myšlenky a názory, dokonce i stejné cíle. Dobře se snášejí i s osobami narozenými ve znamení Vodnáře a Střelce.

Povolání

Střelci náramně milují volnost a život v přírodě. Tyto vlastnosti je předurčují k sportovní kariéře. Hodí se také za lovce a myslivce. Jsou z nich dobří důstojníci. Velmi rádi jezdí, a proto mohou být učiteli v autoškole. Mohou z nich být výborní vedoucí výprav.. Nesnesli by však natrvalo sedavé zaměstnání.

Nemoci

Pokud jde o choroby, jsou především choulostiví na plíce. Právě proto je přitahuje tak mocně život v přírodě. Nelze říci, že by trpěli na těžké případy plicních chorob. Ve svém nejvlastnějším zájmu se musí šetřit a přísně dodržovat lékařské rady. Ale o to se musí starat hlavně jejich blízcí, protože oni sami jsou dost lehkomyslní. Často mívají také ischias. Při sportování přicházejí často k úrazům, jako jsou zlomeniny a vykloubeniny.

Zdroj: L. Jančo a kol.