Váhy
Charakteristika znamení Váhy

O lidech narozených ve znamení Vah se říká, že jsou velmi otevření, svědomití a slušní, přímo nenávidící spory. Jsou celkem poctiví a upřímní, ale dají se snadno ovlivnit. Máme je rádi pro jejich laskavost, přímost a šlechetné myšlenky.

Jejich povaha je vyrovnaná. Dovedou se velmi dobře přizpůsobit. Typickým rysem jejich povahy je spravedlivost. Ale nemají silnou povahu, neboť když narazí na odpor, často vše vzdají.

Mají vyvinutý smysl pro krásu. Mluví slušně, hrubých slov nepoužívají. Mají rádi kvalitní věci, nenávidí napodobeniny a laciné klenoty. Milují hudbu a umění. Výborně tančí, mají velmi silný cit pro rytmus a ladné pohyby. Jsou výbornými hostiteli, všechno dokáží tak příjemně uspořádat, že se hosté u nich cítí jako doma.

Váhy – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Mají velmi souměrnou, krásnou postavu a pěkné držení těla. Jejich pohyby jsou klidné a vláčné. Mívají typickou oválnou tvář se souměrnými rysy. Jejich oči jsou obyčejně velké a sametově lesklé, s klidným, mírným pohledem. Velmi charakteristické jsou jejich perfektně formované dlouhé ruce.

Povaha

O lidech narozených ve znamení Vah se říká, že jsou velmi otevření, svědomití a slušní, přímo nenávidící spory. Raději obejdou všechno, co zavání konfliktem. Ačkoli jsou celkem poctiví a upřímní, není možno se na ně spolehnout, neboť se dají snadno ovlivnit.

Jejich povaha je vyrovnaná. Dovedou se velmi dobře přizpůsobit. Nehádají se. Rozčilí se jen tehdy, když je někdo velmi ostře napadne. Tehdy se stávají trochu energičtějšími Často se stává, že je nepovolaní lidé přemluví a poradí jim.

Typickým rysem jejich povahy je spravedlivost. Ale nemají silnou povahu, neboť když narazí na odpor, ochabnou a vzdají se všeho, i kdyby šlo o milé a příjemné věci.

Mají vyvinutý smysl pro krásu. Mluví slušně, hrubých slov nepoužívají. Všechno dělají s určitým kouzlem a půvabem. I jejich domov je velmi pěkný. Nábytek hezky rozestavený, zařízení i šatstvo vkusné a harmonické. Mají rádi kvalitní věci, nenávidí napodobeniny a laciné klenoty.

Milují hudbu a umění. Výborně tančí, mají velmi silný cit pro rytmus a ladné pohyby. Také sami jsou většinou dobrými hudebníky a dávají přednost lehké hudbě před těžkou. Jsou výbornými hostiteli, všechno dokáží tak příjemně uspořádat, že se hosté u nich cítí jako doma.

Láska

Protože jsou to lidé velmi klidní, obyčejně jsou dobrými manželi. Jen málokdy způsobují sváry. Jsou taktní a přizpůsobiví, vyhýbají se třenicím, výstupům a nepříjemnostem. Ale jsou značně samolibí. Jejich druh musí vždy vystupovat bezvadně, působit dojmem elegance, mít vybrané způsoby.

Takoví lidé jsou tedy velmi způsobilí pro manželství. Bývají jemně veselí, což je pro každého příjemné. V domácnosti nevyvolávají hádky, všechno se vyřídí v klidu.

Nejlépe se k nim hodí osoby narozené ve znamení Vodnáře, neboť dovedou dobře chápat jejich hluboké umělecké cítění a na mnohé otázky mají společný názor. Přiměřenými partnery jim mohou být i osoby narozené ve znamení Blíženců. Když jeden z manželů je narozen ve znamení Lva nebo Střelce, mohou mít příjemný život.

Povolání

Dobře jim sluší soudcovský talár. Mají totiž velký smysl pro spravedlnost. Také se dobře osvědčují jako vyšší úředníci, protože v případě potřeby vždy umějí říci rozhodné slovo. V soukromém životě mají všichni rádi komorní hudbu a rádi účinkují v ochotnických divadlech. Pro muže se hodí ještě povolání bytového architekta, respektive čalouníka. Ženy zase mívají úspěch v módních ateliérech. Velmi úspěšně vedou také rytmické a taneční školy.

Nemoci

Lidé narození ve znamení Vah jsou obvykle velmi zdraví, ačkoli trochu citliví na ledviny a močový měchýř. Někdy je trápí také cukrovka. Jsou dost citliví na nápoje, nesnášejí zvláště uhličité tekutiny a trochu jim škodí i víno, ačkoli je velmi rádi pijí. Někdy stačí jeden pohárek, aby se dostali do veselé nálady.

Zdroj: L. Jančo a kol.