Vodnář
Charakteristika znamení Vodnář

Jsou to lidé přizpůsobiví, s poctivým charakterem. Obyčejně mají velké ideály, jsou skromní, trpěliví a věrní. Mnozí z nich mají velmi pevnou vůli, ale často jim chybí rozvaha. Jejich další dobrou vlastností je pracovitost. Kromě toho vedou klidný život. Ve společnosti jsou oblíbeni, ale mnohem lépe snášejí samotu. Milují přírodu a rádi bádají jen v její určité oblasti.

Jsou to lidé, s kterými je velmi dobré soužití. Neradi se hádají, mají dobrou povahu. Jsou přítulní a věrní přátelé a velice ochotně pomáhají. Jejich myšlenky jsou často utopické. Když přijdou na to, že se zásadně zmýlili, zmocňuje se jich nejtěžší deprese. Jsou však chladní a odměření, že často míváme při nich nepříjemný pocit. Lidé tohoto typu bývají velkými buřiči, mnohdy i skvělými vůdci.

Vodnář – denní horoskop >>

***

***

Vzhled

Často mívají velmi pěknou a štíhlou postavu. Jejich tvář je podlouhlá nebo i okrouhlá, s poněkud delší bradou, která je výrazná, ale ne ostrá. Jejich oči jsou vždy nádherné. Vodnář je totiž zvláště pro ženy znamením krásy. Vlasy mají většinou světlé a jemné, jejich chůze je lehká a sebevědomá.

Povaha

Vodnáři jsou lidé přizpůsobiví, s poctivým charakterem. Obyčejně mají velké ideály, jsou skromní, trpěliví a věrní. Mnozí z nich mají velmi pevnou vůli, ale často jim chybí rozvaha. Někdy si pro svou myšlenku zničí celý svůj život. Tuto vlastnost mají však všichni lidé narození v tomto znamení. Obyčejně se zajímají o sociální problémy.

Jejich další dobrou vlastností je pracovitost. Kromě toho vedou klidný život. Ve společnosti jsou oblíbeni, ale mnohem lépe snášejí samotu. Milují přírodu a rádi bádají jen v její určité oblasti.
Jsou to lidé, s kterými je velmi dobré soužití. Neradi se hádají, mají dobrou povahu. Jsou přítulní a věrní přátelé a velice ochotně pomáhají.

Jejich myšlenky jsou často utopické. Když přijdou na to, že se zásadně zmýlili, zmocňuje se jich nejtěžší deprese. Lidé tohoto typu bývají velkými buřiči, mnohdy i skvělými vůdci. Někdy jsou náladoví a nevypočitatelní.

Láska

Jejich milostné city nejsou příliš silné. Většinou je upoutává jen zájem a obdiv. Jakmile toto nadšení ochabne anebo když si najdou novou známost, dochází obvykle k přerušení dosavadního vztahu
Tito lidé vytvářejí často neobyčejné milostné vztahy. Jsou schopni odpoutat se od všedního života a jít zakázanými cestami. Nejednou mají velmi intimní vztahy i k osobám stejného pohlaví. V manželství jsou z nich nepříjemní partneři. Navenek jsou totiž vždy laskaví, zdvořilí a přátelsky naladění. Ve skutečnosti nejsou upřímně srdeční a něžní.

Hodnotný svazek mohou vytvořit s osobami narozenými ve znamení Blíženců nebo Vah. U lidí narozených ve znamení Blíženců najdou velké pochopení pro svoje myšlenky. Žijí s nimi ve shodě a v úplné harmonii. Stejně dobré manželství mohou mít i s osobami narozenými ve znamení Skopce nebo Střelce.

Povolání

Osoby narozené ve znamení Vodnáře se velmi dobře hodí pro povolání souvisící se studiem přírody. Bývají z nich dobří botanici, geologové a astronomové. V těchto oborech mohou dosáhnout velkých úspěchů, neboť ve vědecké oblasti jsou neúnavní a pracují s velkým nadšením.

Vyznačují se i uměleckými schopnostmi. Jsou dobrými spisovateli, autory děl s obrovskými uměleckými hodnotami. Jako malíři odmítají všechno staré a zkoušejí nové, excentrické metody. Jejich umělecké práce jsou vždy nápadné originalitou myšlenky. Vůbec se nehodí za úředníky.

Nemoci

Jejich slabou stránkou jsou nohy. Často mívají křečové žíly, nádory na nohách, často si vykloubí kotník. Trpí též poruchami krevního oběhu a otravami krve. Ženy mívají bolesti při menstruaci. Jinak jsou celkem zdraví, nejsou náchylní k nastydnutí ani k jiným chorobám.

Zdroj: L. Jančo a kol.