TV Barrandov startuje vysílání v neděli 11. ledna


Nová digitální televize Barrandov se chystá na oficiální zahájení vysílání. Vysílání bude zahájeno v 11:01 pořadem Rozsvítí se vám. Vrcholem pak bude velkolepá večení show plná hvězd, která začne ve 20:15 hodin. Za svou cílovou skupinu televize označila generaci dnešních třicátníků. S přestihem zahájila zkušební vysílání již na internetu, nyní již bude přístupná veřejnosti i prostřednictvím settopboxů v rámci multiplexu 2 společnosti České Radiokomunikace (společně s programy TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, v budoucnu i Prima 2). TV Barrandov bude k dispozici rovněž v kabelových sítích (včetně UPC), prostřednictvím satelitů a IPTV platforem.


Z tiskové zprávy, vydané Janisem Sidovským o zahajovací show v neděli 11. ledna:

“Osobnosti českého televizního, muzikálového a filmového nebe společně přivítají novou hvězdu televizního éteru. Start nové televize Barrandov svým vystoupením podpoří zlatí slavíci Karel Gott, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Hana Zagorová a Josef Vojtek, dvojnásobná držitelka Českého lva a osmi cen Týtý Jiřina Bohdalová, stříbrní slavíci Ilona Csáková, Petr Muk a Petr Kolář, finalisté soutěže Česko hledá Superstar Martina Balogová, Zbyněk Drda, Petr Bende, Šárka Vaňková a Sámer Issa, slovenské hvězdy No Name, Jana Kirschner a IMT Smile, muzikálový Pavel Vítek nebo skokani roku Gipsy CZ. Na jevišti barrandovského ateliéru, odkud se bude 11. ledna 2009 přímý přenos vysílat, vystoupí také herec Petr Nárožný, fotograf Jan Saudek nebo hudebník Ivan Mládek. Dvouhodinovou show v režii Jiřího Adamce uvedou tváře TV Barrandov – Zuzana Bubílková a Miloš Knor. V programu zazní jak současné hity hvězdných zpěváků, tak například medley ze slavných filmů barrandovské historie. Ve finále show pak zazní píseň „Show Must Go On …TV Barrandov“, kterou pro televizi na hudbu Romana Šandora otextovala Gábina Osvaldová.

Slavné osobnosti se na obrazovce TV Barrandov objeví už od začátku vysílání v 11:01 v pořadu „Rozsvítí se vám“. Zdravice nové televizi Barrandov pronesou režiséři Miloš Forman, Jiří Menzel, Jan Hřebejk a Dušan Klein, herci Jiří Bartoška, Iva Janžurová a Zlata Adamovská, modelky Taťána Kuchařová a Simona Krainová nebo olympionici Kateřina Neumannová, David Kostelecký a Aleš Valenta.”

Zdroj: www.barrandov.tv

-red-