Když to přeženete se zkrášlováním…


Ne vždy je naše snaha vypadat co nejlépe korunována úspěchem. Při pohledu do zrcadla zjistíme, že jsme to poněkud přehnali s odstínem rtěnky, na tvář se nám podařilo dát nános, ve kterém se ztrácejí jinak hezké kontury obličeje, a při vytrhávání obočí nám poněkud ujela ruka… Je nutné něco s tím udělat, proto níže najdete pár tipů, které poslouží jako jakási první pomoc při podobných drobných nehodách. Abychom nevypadaly jako “obrázek abstraktní”, jak trefně a s humorem sobě vlastním zpívá v jedné písničce Ivan Mládek.Pokud jste zjistily, že odstín nově zakoupené rtěnky, kterou jste právě rozetřely na rty, se svou výrazností hodí spíše k večernímu líčení, zatímco je ráno a potřebujete být decentně nalíčená pro běžný den, není ještě třeba zoufat. Stačí vzít papírový kapesníček, opakovaně jej asi třikrát přiložit na rty, pak nanést čistý lesk a ještě jednou kapesníček. Závěrem použijte třpytivý lesk, kterým odstín zesvětlíte, a jste připraveny vyrazit.

Jistě také víte, že konturka na rtech nesmí být nikdy vidět. Je určena pouze ke korigování tvaru rtů nebo zvýšení trvanlivosti rtěnky. Při jejím výběru pamatujte na to, že by měla mít měkčí složení a shodnou barvu s rtěnkou. Pokud je konturka z nějakého důvodu příliš tuhá, zahřejte ji před použitím v dlaních.

Příliš líčidla na tváři z vás udělá masku, v níž se ztrácí přirozenost. Pro takovýto případ mějte při ruce kosmetickou houbičku, která vám pomůže nadbytek líčidla odsát. Houbou odstraňte přípravek na hranici vlasů, na přechodu mezi bradou a krkem a kolem nosu. Následně na obličej přiložte papírový kapesníček, ale nestírejte. Pak již stačí tvář zlehka přepudrovat, aby se sladil odstín.

Vytrhané obočí a jeho domalovávání je poměrně náročnou záležitostí, jak známe od hvězd filmů z třicátých let. Vždy působí poněkud nepřirozeně, ale představuje i určitý styl. Pokud tomuto stylu neholdujete, pak je lépe s obočím příliš neexperimentovat, vytvarovat je nejnutnějšími zásahy opravdu jen do obloučku, který naše oči zdobí. Pokud se vám tvar vašeho obočí nelíbí, zkuste zajít na konzultaci ke zkušené kosmetičce. Třeba pro vás bude vhodná menší korekce pomocí permanentního make-upu.

Někdy se však nepovede úprava, kterou jinak máme už léta nacvičenu, co s tím? Vytrhaná místa dorostou přibližně za týden, nyní si musíme poradit za pomoci oční tužky. Barva by měla co nejpřesněji odpovídat barvě obočí. Rozhodně nevolte jednolitou “vodorovnou” linii. Snažte si opatrně pohrát s kratšími tenkými čárkami napodobujícími obočí reálné. Kreslete je po směru růstu. Pak na obočí naneste transparentní maskaru a výsledek zmatněte očním stínem odpovídající barvy.

Pokud vaše oční řasy slepilo přehnané množství nanesené barvy, očistěte štěteček řasenky kapesníčkem a osušeným štětečkem znovu pročísněte řasy. Odstraníte tak přebytečnou barvu a slepené řasy oddělíte. Pokud se naopak stane, že je vaše řasenka vysušená a příliš hustá, před použitím ji na chvíli ponořte do teplé vody.

Při odličování očí barvu rozhodně nerozmazávejte. Vezměte kosmetický tampón, navlhčete do odličovacího mléka a přitlačte na pár sekund na zavřené oči, aby se barva rozpustila. Zavřené oči nechávejte proto, aby je nepodráždily zbytky vaty a odstraňované nečistoty.

Chránit kůži před dehydratací, a tím také před předčasnou tvorbou vrásek, je dobré za pomoci kvalitního nočního krému (samozřejmě jej zvolte v závislosti na typu pleti). Pokožka se nejvíce dehydratuje mezi jedenáctou večerní a čtvrtou hodinou ranní. Noční krém však nenanášejte příliš blízko očí, abyste si zde nezpůsobily nepříjemné otoky.

Ráno se pak se svěží pletí, po příjemné očistě, můžete směle pustit do denního líčení. Pokud dodržíte zásadu, že všeho je třeba nanášet s mírou, a předem je třeba zvážit, co ke zkrášlení skutečně potřebujete, pak jistě k větším nehodám nedojde a můžete s úsměvem vykročit do dalšího dne.

Redakce