Co když pana pravého jen pro oči nevidíte?


Někdo projde celý svět, aby zjistil, že jeho skutečné štěstí na něho čekalo doma. Stává se to. Vaším životem projde spousta mužů, aniž si to kolikrát uvědomujete, kolegové a známí ze studií a z práce, starší bratři vašich kamarádek, kteří si vás rádi škádlivě dobírají, kamarádi, s nimiž se v určitých životních etapách pravidelně či nepravidelně setkáváte, ale možná i třeba jen ten jeden jediný dlouholetý nejlepší kamarád, kterého znáte bezmála od dětských střevíčků či od školy. Občas vás třeba napadne, zda by někdo z nich mohl být i vaším partnerem, ale tuto myšlenku hned zaplašíte. Není však pravda přece jenom jinde?


O mužích, kteří se pohybují ve vaší blízkosti toho znáte zpravidla hodně. Nejbližší kamarádi se svěřují se svými láskami, starostmi a třeba i žertují na účet svých zlozvyků, které jste však obvykle už i sama odhalila. Uvnitř vás se dříve či později (v některých případech i okamžitě) vůči nim tvoří zábrana, která ty, kdo jsou blízko, poodsune ze statutu potenciálních partnerů do úrovně jakýchsi “bratrů”, k nimž za normálních okolností nepociťujete žádnou eroticky motivovanou přitažlivost.

Třeba skutečně nefunguje chemie a nedá se s tím nic dělat, ale možná jste se jen kdysi z opatrnosti obrnila, protože partner v té době nebyl volný, a takto to bylo jednodušší, než ztratit jinak okouzlujícího muže zcela ze své blízkosti. Nyní je však náhle opět sám a vtipy, kterými vás zahrnuje, či zdánlivě kamarádské pošťuchování, ba dokonce i občasný flirt, upozorňují, že vás třeba v tento okamžik tak trochu prověřuje. A vám se to vlastně i líbí. Je tedy možné překročit známé “co je v domě, není pro mě”, a kdo nejčastěji ve vašem okolí přichází v úvahu?

Kolega z práce – vídáte se často, setkáváte se buď mimo kancelář, takže nejste spolu osm hodin v kuse, anebo možná i přímo spolupracujete. Smějete se stejným věcem, své nešikovnosti a průšvihům. Zlepší vám náladu, když ji otráví nepříjemný klient či napomenutí od šéfa. Vypráví vám třeba i o svém milostném životě, takže víte někdy i víc než chcete, přesto si občas uvědomíte, že to mezi vámi tak trochu jiskří. Je to však kolega, zadaný, tedy zavelíte sama sobě rychle pryč. Jednou ale zjistíte, že je volný a jiskření nepřestává. Možná se vás nyní velmi často ptá na vaše večerní a víkendové plány, na detaily připravované dovolené. Nezkoumá tak vlastně, zda jste právě volná i vy? Co takhle zkusit odhodit předsudky a vyrazit večer s ním? Další se zkrátka uvidí.

Starší bratr kamarádky, který do vás neustále jen rejpal, se postupem času proměnil v poněkud zamyšleného a pozorného džentlmena. Nebo si vás stále dobírá, ale vnímáte, že je to nějaké jiné. Místo otravného kluka, před kterým jste s kamarádkou raději utíkaly nebo mu dělaly různé naschvály, je tu už dospělý muž. Jindy se s kamarádčiným starším bratrem náhodou potkáte až po letech a uvědomíte si, že náhle vrácené vzpomínky na škádlení a naschvály ve vás vyvolávají příjemné mrazení. Navíc se na vás dívá tak nějak jinak a moc rád si to bláznění se sestrou připomíná a nejradši by ten čas vrátil zpátky. Třeba jen čeká na signál, že stejně tak byste to ráda vrátila i vy, jen v trochu jiné rovině.

A pak je tu nejlepší kamarád, kterého znáte už věky, je to jednoduše takový váš životem poslaný bratr, znáte všechny jeho nedostatky a on zase vaše, a snad kromě prvních setkání (pokud vůbec) jste na něho nepomyslela v nějakém romantickém slova smyslu. Náhle objevená láska dokáže podobné přátelství i zcela zničit, proto je vše třeba řádně rozvážit, zda nejde jen o chvilkový citový rozmar. Pokud se to sejde tak, že je to oboustranné, z přátelství se skutečně může za předem těžko odhadnutelných okolností zrodit i láska. Třeba se to stane ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jste oba volní ve stejném čase. Trávíte pak spolu hodně času, velmi spontánně se dohadujete na společném programu. Chodíte spolu sportovat, prohlédnout si nový film a když někdo z vás dostane pozvánku na nějakou akci, celkem přirozeně s sebou berete toho druhého. V tomto případě je však jednat opravdu opatrně, začátky podobného vztahu patří k nejkřehčím, ale pokud se podaří, pak to také obvykle stojí za to.

Redakce