Dnes na talíři: exotické pomelo

pomelo
Pomelo je citrusové ovoce, které vypadá jako velký grep, ale není zdaleka tak trpké, má voňavě nasládlou chuť a v posledních letech se začalo hojně objevovat v obchodech. Najdete ho obvykle zabalené do síťky, pod níž je ještě celofánový obal, který exotické ovoce chrání, aby nevysychalo. Dováží se k nám zpravidla až z Číny, případně ze Španělska či z Ameriky, čemuž odpovídá i jeho poměrně vysoká cena. V hypermarketech se nyní začíná objevovat i v ceně pod třicet korun za kus, což již je cena, za kterou stojí za to ho vyzkoušet. Dost možná si jej oblíbíte, zvlášť pokud bylo toto zajímavé ovoce pro vás dosud spíše záhadou.


Pomelo je stálezelený strom, který dal název i stejnojmennému velkému citrusovému plodu (Citrus grandis). Je v něm jen málo kalorií a neobsahuje sodík, ale naopak je zdrojem velkého množství draslíku a vody. Pěstuje se hlavně v USA (v Kalifornii), Číně a Mexiku. V Evropě se pěstuje ve Španělsku, ale v daleko menší míře. Pomelo se konzumuje syrové bez slupky, také jako příměs do jiných pokrmů. Kůra se používá v čínské kuchyni. Kůru z kupovaného pomela však u nás využít nedoporučujeme, kvůli převozu a uchování dužniny v čerstvém stavu bývá chemicky ošetřena.

Poprvé jsem o pomelu slyšela v práci, kde si jeden kolega pochvaloval, že ho mají v obchodě v nabídce a hned si jej běžel zakoupit. Ochutnala jsem ho však až o dost později a musím říci, že je skutečně dobré. Jedná se o jeden z největších citrusů, možná o největší citrus vůbec, které můžete na pultech světových obchodů najít, největší kousky prý mají až 5 kilogramů. Pomelo je sladké, šťavnaté a výborně vás zasytí. Jí se jen jeho dužnina, tvořená pevnými “slzičkami”, které u zralého plodu snadno vyloupnete nejen z masité kůry, ale také zvnitřku půlměsíčků, jejichž blanky jsou mírně nahořklé, proto se nekonzumují.

Ideální je ho jíst syrové nebo jako součást čerstvých ovocných salátů. Můžete ho zkusit přidat do dezertů, dresinků na saláty a nebo z něho udělat marmeládu, želé či sirup. Tak jako další citrusy je bohaté především na provitamín A, vitamíny B a C. Neobsahuje navíc žádné tuky ani cholesterol, takže patří mezi skupinu nízkokalorického ovoce, vhodného pro své nutriční hodnoty například při redukčních dietách. Kromě vysokému cholesterolu pomáhá i při různých nemocech srdce. Pokud jej vyzkoušíte, přejeme vám opravdu dobrou chuť.

Zdroj: Wikipedie

-red-