Muzikál Mona Lisa již v březnu 2009

mona lisa
Nový muzikál, který zvolil atraktivní námět poodhalení roušky záhadného úsměvu světově proslulého obrazu Mona Lisa Leonarda Da Vinciho, první diváky osloví již začátkem března. Diváky čeká přes dvacet písní, nádherná scéna a kostýmy, řada populárních zpěváků a zpěvaček v hlavních úlohách příběhu o uměleckém zaujetí, rivalitě největších soudobých renesančních umělců i o nenaplněné lásce slavného malíře a krásné ženy z portrétu. Premiéra se uskuteční 4. března 2009 v Divadle Broadway.


Původní český muzikál na hudbu Michala Davida a Josefa Bohouše Mona Lisa se odehrává hned v několika dějových linií. V umělecké fabulaci scénáristy a režiséra Libora Vaculíka poodhaluje roušku tajemství vzniku snad nejslavnějšího a nejpopulárnějšího obrazu v dějinách výtvarného umění. Hledá a nachází odpověď na otázku kdo je vlastně ona tajemná žena a patří její záhadný úsměv opravdu jí? Vedle romantické dějové linie o nenaplněné lásce, o marném pokusu ženy ještě jednou se vzepřít a postavit vynucenému životu po boku manžela vybraného v dobrém úmyslu svoji matkou, se odvíjí i další linie. Dobová freska Itálie v období renesance po pádu rodu Medicejských je pozadím, ve kterém se potkávají dva velikáni italského renesančního umění – Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarroti – protivníci, kteří vedli proti sobě nemilosrdnou umělecko-názorovou válku. Válku, která dnes – z pohledu uměleckých historiků, neměla ale svého vítěze ani poraženého.

Přes 20 nových písňových hitů na text Lou Fanánka Hagena, mnoho různorodých postav tohoto muzikálu, které jsou obsazeny až v trojité alternaci dává možnost zazářit hvězdám české hudební scény, které již neodmyslitelně patří k protagonistům minulých úspěšných titulů divadla Broadway – M.Absolonová, Dasha, P.Kolář, J.Vojtek, M.Vojtko, B.Josef, T.Trapl, V.Čok, T.Beroun, A.Bastien, A.Amiri, L.Finková a mnoho dalších. Divák se může těšit ale i na stálice naší pop scény – nabídku na spolupráci od produkce divadla Broadway v čele s Oldřichem Lichtenbergem totiž přijala i I. Bartošová, H.Vondráčková, H. Zagorová, M. Jandová či P.Muk.

Vstupné: 699 Kč, 649 Kč, 499 Kč, 299 Kč a 149 Kč

Místo: Divadlo Broadway, Na Příkopě 31, 11000 Praha 1

Doprava: metro B – Náměstí Republiky, tram 5, 8, 14 – Náměstí Republiky

Zdroj a více informací: www.monalisa-muzikal.cz

-red-