Alergii můžete mít i na potraviny


Vývoj civilizace s sebou přináší kromě nesporných výhod i celou řadu obtíží. Vzdálenosti se stávají menšími, a také kultury se sbližují. Na náš stůl se dostávají jídla, o nichž jsme v našich oblastech dříve ani nesnili. Nové technologie skladování umožňují převoz potravin, které by jinak podlehly zkáze, na velké vzdálenosti. Dokonce i exotické ovoce, ošetřené různými chemickými procesy, se zdánlivě čerstvé ocitá na našem stole. Zkoušíme nové chutě, nová koření. Tento kulinářský rozlet, ale i další faktory, které zejména spočívají v technologiích, jež podporují chuťovou kvalitu a dlouhodobou výdrž potravin, však s sebou přinášejí i své stinné stránky. Alergie.


Jídlo, které pochází z přírody kolem nás a není chemicky ošetřené či geneticky modifikované, zpravidla zdraví nijak neškodí. Třebaže je pravdou, že stoupající alergie na lepek, přirozeně obsažený v obilovinách, či na burské oříšky, které jsou ve své podstatě také ryze přírodní, by mohlo svědčit o opaku. Přesto se vědci domnívají, že alergie jako taková se rozvinula především proto, že pokrmy z našeho každodenního jídelníčku již řadu let běžně obsahují látky, které do nich byly přidány uměle. Případně se s postupem globalizace na náš stůl dostávají pokrmy a dochucovadla, na která po staletí nebyl nás organismus přizpůsobován.

Alergií existuje celá řada, na tomto místě se zaměřujeme pouze na alergii, která vzniká po požití určitého druhu potravin. Může se projevit svěděním kůže či vyrážkou, v krajním případě se na těle dokonce tvoří bolestivé otoky (př. i kloubů), vedle žaludečních potíží se nejčastěji projevuje jako úporné bolesti břicha, kolika a náhlá nevolnost v podobě průjmu i zvracení. K velmi častým příznakům patří pálení a svědění dutiny ústní, otok rtů a puchýře v ústech. Projevit se může však i poruchami dýchání či dusivým kašlem. Na druhou stranu je nutné říci, že stanovení potravinové alergie je v počátečních fázích nesnadné, protože uvedené projevy mohou být i důsledkem jiných obtíží. Skutečnou alergii může potvrdit pouze lékař na základě provedených alergenových testů.

Nesmíme rovněž zapomenout, že vedle alergických projevů se dále ještě rozlišuje intolerance (nesnášenlivost nebo přecitlivělost) – tedy v podstatě odpor k určité stravě, který však svou podstatu skrývá ne v jídle jako takovém, ale v lidské psychice. A projevy mohou být dokonce obdobné. Potravinová přecitlivělost se může projevit například průjmem, plynatostí nebo nadýmáním.

V dnešní době nemáme nikde žádnou záruku a jistotu, že ani potravina, která je na první pohled zdravá, nám alergickou reakci nezpůsobí. Nejčastějšími alergenními potravinami jsou
kravské mléko, ořechy, sója, obiloviny, dále to mohou být i některé druhy ovoce a zeleniny, jako například rajčata či celer. Alergickou reakci může vyvolávat hořčice, koření, ale i ryby a korýši, méně již překvapí potraviny z rychlých občerstvení (kromě párků, hranolků a hamburgerů ovšem i zmrzlina). Při nákupu potravin je dobré hlídat jejich složení, obsah konzervantů, použité druhy koření a dochucovadla, včetně barviv a různých chemických přídavků – známých “Éček”.

Trpíme-li skutečnou potravinovou alergií, pak se záhy po přísunu daného jídla či spíše jeho složky začne bránit náš imunitní systém, který během pár minut spustí alergickou reakci. Vyléčit potravinovou alergii, tak jako v případě jiných druhů alergických reakcí, dnešními prostředky nelze. Jedinou možností je prevence. Po ruce byste měli však mít také léky, které vám lékař předepíše pro zmírnění alergické reakce.

Zdroj: Wikipedie

Redakce