Módní přehlídka století v Praze


3. února 2009 se v Národním domě na Vinohradech v Praze od 19:00 hodin uskuteční Módní přehlídka století, spojená s taneční zábavou. Zahraje Malý taneční orchestr (MTO) složený z aktérů legendárního divadla SKLEP. Moderátorského mikrofonu se ujmou Tereza Kostková, Aleš Cibulka a Tomáš Hanák. V roli modelek a modelů přislíbili vystoupit: Květa Fialová, Mahulena Bočanová, Michaela Dolinová, Marek Vašut, Monika Žídková, Jitka Čvančarová, Nikol Štíbrová, Petr Lesák, Lucie Výborná a další. Finanční výtěžek bude věnován Dennímu stacionáři DOMOVINKA v Uherském Brodě.


Stoletá přehlídka? To tu ještě nebylo! Stoletá může být babička, ale přehlídka? A přece jenom ji můžete zažít. A pěkně unikátní, hned ze tří pohledů:

V rolích modelek a modelů se představí řada známých a populárních osobností, účinkující si obléknou unikátní originály dobového oblečení a v závěru propojí minulou a současnou módu.

Modely s doplňky nebudou z půjčoven, ale z největší soukromé sbírky v ČR, kterou vlastní Vlaďka Dobiášová. Jsou zajímavé tím, že jsou originálními po všech stránkách (i opraveny jsou původními galanterními prostředky) a často je vlastnily známé osobnosti, například Adina Mandlová či Svatopluk Beneš. S pomocí dobových hudebních nahrávek nás nechají nést na vlnách času do minulého století. Ve čtyřech částech nám populární osobnosti předvedou elegantní módu l. republiky, rozporuplnou módu 50. let, nevázaná 60. a 70. léta, zlaté a černé období let 80. a 90.

A jakých by to bylo sto let, když bychom zapomněli na současnost!? V páté části přehlídky ji poznáme z rukou renomované návrhářky Ivany Follové a jejích modelů.

Charitativní happening na pomoc zařízením pro seniory pořádá Nadační fond Veselý senior

Pořadatel a zdroj více informací: http://www.veselysenior.cz/prehlidka.php

Vstupenky: TICKETPRO

-red-