Jak předejít chybám na prvním rande


Třebaže první rande není vaším prvním v životě, ale již několikátým v řadě, pouze s novým partnerem, prožíváte přípravu na něj sice obvykle s menšími iluzemi než úplně poprvé, ale se stále stejným rozechvěním a očekáváním. Kdesi v hlavě se vám možná rozsvítí varovný majáček, abyste neopakovali stále stejné chyby, které možná již od této první schůzky nastartují přímou i pozvolnou cestou k zániku sotva se rodícího vztahu. A to tím spíš, pokud poslední rande končila výmluvným: “Zavolám ti” nebo “Ozvu se ti” a nikdy jste se žádné další reakce nedočkali, a pokud ano, pak byla negativní.Prakticky každá žena chce udělat na svého partnera co nejlepší vizuální dojem. Řádné probrání šatníku před první schůzkou nebývá nic neobvyklého. Přesto se vyplatí i na tuto významnou událost ve vašem životě zvolit přiměřeně pěkné oblečení, ve kterém se však cítíte dobře a pohodlně. Módní výstřelky, kdy místo užívání si přítomnosti partnera stále kontrolujete, zda vám oblečení správně sedí a hledáte polohu, při níž se necítíte jako svázaní a můžete volněji dýchat, příliš vhodnou volbou nejsou.

Podobné je to i s líčením a make-upem. Muži v tomto případě upřednostňují přirozenost před krásnými maskami, pod nimiž se ztrácí váš osobitý půvab. Vzpomeňte si, jak a kdy jste se poprvé setkali a domluvili se na rande, pokud jste se mu líbila, i když jste tehdy dost možná zrovna neměla svůj den a o líčení se skoro nedalo mluvit, zapomeňte na silné vrstvy make-upu a raději jen jemně podtrhněte buď své krásné oči nebo naopak dokonalé rty. Nezvýrazňujte obojí, protože pak líčení působí lacině. Jemné denní, případně o něco málo výraznější, ale přirozeně působící večerní líčení – v závislosti na čase schůzky – bývá dobrým kompromisem.

Vzhledem k tomu, že nikdy nemůžete předpokládat, jak první schůzka dopadne, v ideálním případě dobře, v tom horším se budete chtít zvednout po pár minutách, mějte při ruce záložní plán, se kterým vám nejlépe pomůže kamarádka. Domluvte si s ní, že v případě problémů ji krátce prozvoníte a ona vám pak za čtvrt nebo půl hodiny zavolá, což vám poskytne možnost se partnerovi vymluvit na nějakou náhlou událost, kvůli níž musíte bohužel schůzku ukončit. Je to jednodušší a pro vás i pro partnera méně traumatizující než přímé odmítnutí. I když vám partner nesedí, jednejte s ním jako s normálním, byť třeba chybujícím člověkem a nepřipravujte mu minuty, kdy se cítí jako na pranýři. Další schůzku už stručně a prostě odmítněte a on už bude vědět, kolik uhodilo.

Někdy je obtížné najít na prvním rande ta správná témata k hovoru. Pokud nevíte, jak dál, dobře se rozhlédněte kolem sebe a snažte se komentovat vše, co kolem vidíte. Partner může na věci, které má před očima také, snáze reagovat, a pak se třeba protrhne počáteční komunikační bariéra a hovor již bude plynout samovolně. Nemluvte také stále jenom o sobě, ale projevujte zájem o svého partnera, o to, co ho zajímá a baví, jaký měl den. Rozhodně se střezte mluvit o svých expartnerech, jakkoli se zdá, že by mu jeho porovnání s nimi, z něhož by vyšel jako šampión, mělo lichotit. Také vaše rodokmeny a rodinné vazby je lépe nechat na pozdější schůzky, však pokud to vyjde, bude na to času ještě dost a dost.

Pokud jste v restauraci, volte také vhodně jídlo, abyste neměli velké problémy při jeho porcování a konzumaci. I když milujete špagety, jejich konzumace patří k poměrně rizikovým, raději proto sáhněte po něčem “bezpečnějším”. I když je na druhou stranu pravdou, že na malé nehody se jednou v budoucnu příjemně vzpomíná. Tudíž pokud se vám něco nepodaří, zvládněte to se šarmem a humorem. I když mají různí lidé různou zkušenost, raději se vyvarujte toho, abyste po první schůzce ještě šli k partnerovi domů, byť vám slibuje, že si dáte jenom kafe. Riziko, že mu podlehnete a strávíte s ním noc, je příliš vysoké a první rande se tak může snadno změnit ve schůzku na jednu noc, a to jistě nechcete.

Redakce