Sexy tělo jako kult

sexytelo_m
Kdyby v dnešní době bylo módní stavět totemy, které by se staly velmi záhy uctívanými symboly, pak by na jednom z předních míst stál totem určitým způsobem zobrazující “sexy tělo”. Tohoto totemu však dnes ani není potřeba, všechno za něj obstarají barevné titulní stránky časopisů, z nichž se na všechny strany usmívají dokonalé – dokonale vyretušované úsměvy módních i společenských ikon showbusinessu.Tělo sotva odrostlé štíhlé patnáctileté dívky s vesměs neodpovídající velikostí ňader, doplněné o dokonalou pleť, je vzor, který se snaží naplnit celá řada žen, i přesto, že společnost sama zvolna přechází i ke vzorům novým, přiměřenějším, přirozenějším i zdravějším. Tomuto novému trendu se krásně přikyvuje, ale jen do doby, než se začne blížit léto a ženy si uvědomí, že své tělo zase budou nuceny odhalovat ve střídmém, lehkém oblečení nebo v plavkách.

Když se rozhlédnou kolem sebe, vidí navíc celou řadu podle jejich měřítek nádherných žen, k nimž samy dle svého soudu nepatří. Obvykle nemohou tušit, že ty, jimž v duchu závidí, zase vidí své vzory a ideály v jiných ženách, a někdo jiný zase se zalíbením a jako ke svému vzoru vzhlíží právě k nim. Svět je naštěstí pestrý, takže jediné, co je stále kdesi pokřivené, je to zrcadlo odrážející sebe sama. Tam někde uvnitř kdosi vepsal mylnou představu o tom, jak by mělo vypadat skutečně sexy tělo.

Řada žen v posledních letech dokonce kvůli tomu raději tráví dovolenou bez partnera, aby nebyly vystaveny žádnému srovnávání s druhými. Je však třeba se právě takovýchto pocitů zbavit, jinak vás budou provázet po celý život a zkazí vám nejen dovolenou, ale i všechno pozitivní, co s sebou přináší láska a partnerský vztah. Hádka kvůli dovolené, za níž se skrývá tento strach, pak může přinést nežádoucí jev, kdy si při nakonec oddělené dovolené žena snaží v náručí milence potvrdit svou přitažlivost a muž zase z předchozí hádky bude mít dojem, že vztah je narušen a spolu s ním i smysl věrnosti, proto jej poruší.

Přitom být sexy lze i s pár kily navíc a záleží spíše na onom vnitřním vyzařování určité těžko popsatelné krásy a sebedůvěry, které jsou podtrženy i vhodným oblečením, v němž se však je nutné cítit zároveň pohodlně i přirozeně. Blížící se čas letních dovolených by se tak měl stát časem relaxu a ne představou pekla, kdy si budete představovat slunečnou pláž, desítky krásek v bikinách a partnera, který svůj pohled bude místo vám věnovat výhradně jim. Zahoďte komplexy a dívejte se víc kolem sebe, ne na ty, kdo mají sexy tělo, ale na ty, kdo působí spokojeně a šťastně. Kupodivu mezi nimi najdete celou řadu žen, které mají k modelkám hodně daleko, ale jednoduše umí své tělo nosit.

Redakce