První kroky k seznámení s mužem

setkanidvou_m
Pro panenky, které sedávají v koutě a čekají na vysněného prince, už není dnes ta správná doba. S tímhle přístupem byste se zapomněly někde v první polovině minulého století či spíš na konci toho předminulého. Rodiče sjednávající sňatky pro své potomky jsou dnes spíše noční můrou. I ženy mají možnost oslovit muže, ale něco z minulosti v mnohých z nich ještě zůstává, míra stydlivosti je někdy větší než je nezbytné a dost možná to chce přitom jen kousek odvahy a chuti se trochu odvázat a udělat první krok. Ten rozhodně nemusí být nějakým velkým útokem, stačí si k němu osvojit jen pár drobných triků a zkusit štěstí.První podmínkou je samozřejmě najít ve svém okolí nějakého muže vašich snů, pokud možno nezadaného, nebo si hledat příležitosti, kde svého potenciálního partnera máte šanci najít. Ohromit vás však může i někdo přímo na ulici a vy potřebujete jednat, než vám definitivně zmizí z očí. Sympatického muže konečně máte v hledáčku, nyní však váháte, co udělat? Pokud jste stydlivější typ, pak vězte, že i mnohem ráznější ženy v tento okamžik váhají, rozdíl je zatím pouze v tom, že ony se nakonec rozhodnou k akci. Oslovením muže jako první ženy rozhodně nic neztrácejí. Naopak někteří muži to i oceňují, přejí si partnerku, která ví, co chce a jde si za tím.

Nejjednodušší začátek je velmi prostý, přímý pohled doprovázený úsměvem. Nikoli však dlouhodobá a nepříjemná fixace pohledu, stačí tři vteřiny, odhlédnutí, a po chvíli zase zopakování tohoto jasného signálu, že jste přístupná na seznámení. Nejvhodnější je využít tento trik třeba v kavárně nebo v dopravním prostředku, kde je k tomu nejvíce prostoru. Tenhle princip pokukování máte v sobě už od dětství, kdy jste se podobným způsobem dívali po druhých lidech, stačí ho jenom kdesi z hloubi svého nitra opět vylovit. Věřte, že je to pro muže největší povzbuzení a pozvánka.

Dalším krokem nebo jiným způsobem je přiblížení se do jeho blízkosti a lehké povzdechnutí, což je signál k otázce, zda se něco nestalo. Od toho se již snadno odvíjí konverzace. Zaujmout můžete i řečí svého těla, signálem otevřenosti k flirtu je pohrávání si s vlasy ideálně v kombinaci s mírným náklonem hlavy na stranu, při němž lákavě poodhalíte svou šíji. Pokud máte víc odvahy, pak můžete jakoby omylem o muže zavadit a omluvit se nebo se ho zeptat na nějakou informaci, třeba na cestu k nějakému objektu, přestože okolí znáte jinak jako své boty. Je to však dobrý trik, muž se vám jistě bude snažit pomoci a získáte pár minutek na jeho poznání a třeba konkrétnější oslovení. Dobře a celkem nenuceně se zahajuje konverzace ve výtahu, kde si můžete povzdechnout nad korespondencí, že vám zase přišly samé účty a letáky, na což se jistě dočkáte reakce. Nevýhodou je však poměrně krátká společná cesta.

Pocítíte-li v sobě větší dávku, byť třeba jen okamžité odvahy, hned toho využijte a můžete svůj protejšek oslovit již s neskrývaným zájmem. Slova nejsou až tak důležitá jako sama odvaha k tomuto kroku, ale samozřejmě vítán je vtip a nestrojené fráze, ačkoliv i ty – doprovázené příjemným úsměvem – mohou slavit úspěch. Mírná dávka nervozity a stydlivosti je povolena. Přímým seznámením člověk také nejrychleji může dospět k cíli, a pokud na druhé straně není zájem, není nutné to brát jako neúspěch, naopak – každý muž se bude cítit minimálně polichocen, a když je tento někde vázán, někdo jiný zcela jistě čeká právě na odvážnou ženu jako jste vy. Je třeba si uvědomit, že i muži se prvního kroku obávají, a tak se často míjíte jen proto, že ani jeden z vás nesebere potřebnou dávku odvahy. Někdy není nad to jednoduše se zeptat, zda by s vámi někdy nezašel na kávu.

Redakce